GenelHaberTeknoloji

Toshiba Büyük Bir Teklif Aldı

Google News Abone Ol

Toshiba’ya Büyük Teklif

Japon şirketinin yatırımcıları, Bain Capital ve Güney Koreli Hynix şirketinin ortak kararları ile birlikte 18 milyar dolar tutarındaki teklifini,elektronik cihaz ve parça üreticisi Toshiba yönetimine bildirdiği ve bu teklifin olumlu sonuç aldığı bilinmektedir. Bain Capital ve Güney Koreli SK Hynix’in de bulunduğu konsorsiyumun, Toshiba için yaptığı 2 trilyon yen tutarındaki teklifinin bildirilmesiyle ortak çalışmaların başlandığı söyleniyor.
Dünyanın en iyi NAND çipi üreticilerinden biri olarak bilinen Toshiba, anlaşma yaptığı Bain ve Hynix şirketleriyle olan pay finansmanları ortaya çıktı bu değerler; Bain ve Hynix 5.24 milyar dolar,ayrıca Apple‘ın da 3 milyar dolar finansmanı olduğu biliniyor.Anlaşmada Yönetim kurulunun verdiği bilgiye göre oy hakkı dağılımı %50 Bain, %40 Toshiba ve %10 da diğer destekçi Japon firmalarının oduğu biliniyor.

Nükleer Zarar

Bain ve Hynix şirketleri dışında bu anlaşmaya,ABD merkezli sabit disk üreticisi Western Digital de talipti fakat bu ortaklığın oluşması durumunda Toshiba‘nın karşılaşabileceği antiröst incelemesinden çekindiği belirtiliyor. Western Digital şirketinin devlet fonu olan Innovation Network of Japan, KKR & Co ve Japon kalkınma bankası da,Western Digital‘in başını çektiği konsorsiyumlarda bulunuyor. Toshiba,Ürettiği Çip biriminin gelirleriyle Westinghouse‘in nükleer yatırım zararını kapatmaya çalışacağını dile getirdi.

Sergen Kartal

Bodrum/Yalıkavak da yaşıyorum. 30/07/2003 doğumluyum. İlgi alanlarım bilgisayar,teknoloji ve program. Lise 1 öğrencisiyim. Hayalim bilgisayar programcılık ve yazılım. Teknoloji ile ilgili olduğum için bu dalın benim hoşuma gideceğini düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir