GenelHaberTeknoloji

Tesla Model 3 vs. Porsche 911 GT2 RS Kapışması

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelimimiz hız kazanıyor. Elektrikli araç devi Tesla, yeni Model 3 ile oldukça ses getirmişti. Alman yarış pilotu Nico Rosberg, YouTube kanalına yüklediği “Tesla Model 3 vs. Porsche 911 GT2 RS Kapışması” konulu video ile ezber bozdu.

33 yaşındaki profesyonel yarışçı olan Nico Rosberg, kullandığı 300 bin dolarlık Porsche 911 GT2 RS ile elektrik enerjisi ile çalışan Tesla Model 3‘e meydan okudu.

Bir tarafta elektrikli bir araç, diğer tarafta ise onun 5 katı fiyatına satılan bir spor araba vardı. Hızlanma yarışı (drag) sonuçları pek çok kişinin ağzını açık bırakacak şekilde sonuçlandı.

Kağıt üzerinde hızlanma sürelerine bakıldığında 911 Turbo’nun 3.3 saniye ve Model 3’ün 3.2 saniye olduğu görülüyor. Bu 0.1 saniyelik farkın drag yarışında ortaya çıktığına videoyu izleyenler şaşkınlıkla şahit oldu. Çünkü elektrik enerjisinin benzinli araçları maliyette ve performansta yenebileceği bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Tesla Model 3 vs. Porsche 911 GT2 RS Kapışma Videosu


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı