GenelHaberTeknoloji

Tesla Model 3 vs. Porsche 911 GT2 RS Kapışması

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelimimiz hız kazanıyor. Elektrikli araç devi Tesla, yeni Model 3 ile oldukça ses getirmişti. Alman yarış pilotu Nico Rosberg, YouTube kanalına yüklediği “Tesla Model 3 vs. Porsche 911 GT2 RS Kapışması” konulu video ile ezber bozdu.

33 yaşındaki profesyonel yarışçı olan Nico Rosberg, kullandığı 300 bin dolarlık Porsche 911 GT2 RS ile elektrik enerjisi ile çalışan Tesla Model 3‘e meydan okudu.

Bir tarafta elektrikli bir araç, diğer tarafta ise onun 5 katı fiyatına satılan bir spor araba vardı. Hızlanma yarışı (drag) sonuçları pek çok kişinin ağzını açık bırakacak şekilde sonuçlandı.

Kağıt üzerinde hızlanma sürelerine bakıldığında 911 Turbo’nun 3.3 saniye ve Model 3’ün 3.2 saniye olduğu görülüyor. Bu 0.1 saniyelik farkın drag yarışında ortaya çıktığına videoyu izleyenler şaşkınlıkla şahit oldu. Çünkü elektrik enerjisinin benzinli araçları maliyette ve performansta yenebileceği bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Tesla Model 3 vs. Porsche 911 GT2 RS Kapışma Videosu

Etiketler

Soru Cevap banner

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı