GenelMakalelerSağlık

Sweatcoin İle Yürüyerek Para Kazanmak Mümkün

Yürüyerek para kazanılabilir mi, kulağa çılgınca geliyor öyle değil mi? Gelin bir hesap yapalım; 2017 verilerine göre dünya üzerinde yaşayan yaklaşık 7.53 milyar insan bulunuyor. Ortalama bir insan 24 saat boyunca yaklaşık 1.5 km kadar yürüyor (bu yürümeye salondan mutfağa gitmek de dahil). Bu durumda her gün insanlar tarafından yaklaşık 11 milyar km yol yürüyerek katediliyor.

Yürüyerek Para Kazanmak

11 milyar km’lik mesafenin insanlar tarafından her gün yüründüğünü hayal edin. Bu miktar oldukça fazla ki dünyanın ekvator uzunluğu 40.076,4 km’dir. Her gün bunca mesafeyi yürümek bize sağlıklı bir yaşam için yardımcı olur. 1.5 km yürüyen bir insan yaklaşık 200 kalori harcar. Bununla birlikte maddi açıdan da kar etmesi mümkündür. Peki ama nasıl?

Yürüyerek Nasıl Para Kazanılır?

Sweatcoin isimli bir uygulama ile yürüdükçe para kazanmak mümkün bir hale geliyor. Uygulamayı mobil cihazınıza yükleyerek sizinle birlikte hareket etmesini ve adımlarınızı saymasını sağlayabilirsiniz. Böylece attığınız adımlar sizlere para kazandırmaya devam edecek.

sweatcoin

Sweatcoin Nedir?

Sweatcoin, Android ve iOS için Sweatco Ltd. tarafından geliştirilmiş tamamen ücretsiz bir harici yazılımdır. Adımlarınızı sayarak sizlere puanlar kazandırır ve bu puanlar ile dilerseniz uygulama içinden anlaşmalı firmalar ile alışveriş yapabilir, dilerseniz ödeme eşiğini geçerek paranızı bankadan çekebilirsiniz.

Sweatcoin, tıpkı bilgisayarlarda üretilen sanal para coin gibi bir sanal paradır. Ancak bilgisayarlarda üretilen coinlerin aksine Sweatcoin, mobil cihazınızın GPS hareketlerini kullanarak bu üretimi yapar.

Sweatcoin, sponsorları ve dünya sağlık örgütlerinin desteği ile kullanıcılarına hediye veya nakit veren bir sistemdir. Bin adım ile 1 coin üretmiş olursunuz. Bununla birlikte Sweatcoin bunun %5’ini kendi komisyonu olarak alır ve size 0.95 Sweatcoin olarak ödeme yapar.

Sweatcoin ABD’de 2016 yılından beri aktif olarak kullanılan bir sistemdir. Çıktığı günden beri en çok indirilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Öyle ki, iOS platformunda YouTube uygulamasından sonra en çok indirilen 2. uygulama olarak da kendinden söz ettirmiştir.

Sweatcoin, adımlarınızı “Sweatcoins” adı verilen yeni dijital para birimine dönüştürür. Satıcı ortaklarıyla veya diğer kullanıcılarla hizmetler ve deneyimlerden kazanılan puanları harcayın, bağışta bulunun veya isterseniz arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşın.

Ne kadar fazla hareket edersen, o kadar sağlıklı ve zinde olursun, ne kadar sağlıklı ve zinde olursan o kadar zengin olursun.

Sweatcoin İndirmek İçin;

Android

iPhone


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı