BilimGenelHaber

Stephen Hawking: Dünyayı 100 Yıl İçerisinde Terk Etmeliyiz!

Ünlü fizikçi Stephen Hawking, dünyanın 100 yıl içerisinde terk edilmesi gerektiğini ifade etti. Stephen Hawking, insanlığın önümüzdeki 100. yıl içerisinde dünyayı terk etmemesi halinde, dünyanın artık yaşanamayacak bir yer olacağını ve insanlığın da bu nedenle yok olacağını belirtti. Stephen Hawking, dünyadaki vaktin ve dünyanın ömrünün kısaldığından bahsederken iklim değişikliği, astroid çarpması, salgın hastalıklar ve aşırı nüfusun dünyada kalınması durumunda insanlığı yok edeceğini belirtti. BBC’nin yeni belgeselinde konuşan Hawking ve eski öğrencisi Christophe Halfard‘ın, insanlığın uzayda nasıl yaşayabileceğini tartışıyor.

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir Yorum

  1. Stephen Hawking’in düşüncelerine saygılıyım fakat bazı söylemlerine de karşıyım dünya’yı bir yaratanın olduğunu bilmek beni bu düşenceyi olumlu kabul etmekten uzaklaştırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı