BilimGenelHaber

Stephen Hawking: Dünyayı 100 Yıl İçerisinde Terk Etmeliyiz!

Ünlü fizikçi Stephen Hawking, dünyanın 100 yıl içerisinde terk edilmesi gerektiğini ifade etti. Stephen Hawking, insanlığın önümüzdeki 100. yıl içerisinde dünyayı terk etmemesi halinde, dünyanın artık yaşanamayacak bir yer olacağını ve insanlığın da bu nedenle yok olacağını belirtti. Stephen Hawking, dünyadaki vaktin ve dünyanın ömrünün kısaldığından bahsederken iklim değişikliği, astroid çarpması, salgın hastalıklar ve aşırı nüfusun dünyada kalınması durumunda insanlığı yok edeceğini belirtti. BBC’nin yeni belgeselinde konuşan Hawking ve eski öğrencisi Christophe Halfard‘ın, insanlığın uzayda nasıl yaşayabileceğini tartışıyor.

Etiketler

Soru Cevap banner

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım.

Bir Yorum

  1. Stephen Hawking’in düşüncelerine saygılıyım fakat bazı söylemlerine de karşıyım dünya’yı bir yaratanın olduğunu bilmek beni bu düşenceyi olumlu kabul etmekten uzaklaştırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı