BilimGenelHaberSağlık

Spor Yapmadan Kilo Vermek Mümkün Mü?

Google News Abone Ol

Spor Yapmadan Kilo Vermek

Singapur Nanyang Teknoloji Üniversitesi bilim insanları tarafından spor yapmadan kilo vermeyi mümkün kılan bir yöntem geliştirildiği duyuruldu. Üstelik bu yöntem sayesinde spor yapmadan %30 kadar daha kolay ve hızlı zayıflamak mümkün.

Detayları  Small Methods dergisinde yayınlanan araştırmanın detayları oldukça dikkat çekici. Araştırmayı yöneten bilim insanlarının aktardığı bilgilere göre, üzerinde insan saçından çok daha ince olan ineler barındıran bir bant geliştirildi. Bu bantta bulunan inler enerjiyi tutan beyaz yağları, enerji tüketimine yardımcı kahverengi yağlara dönüştürdüğü sonucu ortaya koyuldu. Doğal olarak bandı kullanan kişinin vücudundaki yağlar çok daha kolay bir şekilde enerji kaynağı olarak kullanılabilecek. Bu sayede açlık anında yağlar çok daha kolay sindirilecek.

Araştırma ekibinden Profesör Peng Cheng, “Amacımız, herkesin rahatlıkla kullanabileceği, fark edilmeyen ve pahalı olmayan bir bant geliştirmek” açıklamasında bulundu. Bununla beraber farelerde uygulanan testler başarıyla gerçekleşirken, bandın takıldığı fare üzerinde 5 gün içinde etkisini gösterdiği gözlemlendi. Bandın kullanıldığı fareler fazla kilolarından kurtulurken, diğer taraftan da kanlarındaki kolesterol oranının azaldığı gözlemlendi.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir