BilimGenelHaberSağlık

Spor Yapmadan Kilo Vermek Mümkün Mü?

Spor Yapmadan Kilo Vermek

Singapur Nanyang Teknoloji Üniversitesi bilim insanları tarafından spor yapmadan kilo vermeyi mümkün kılan bir yöntem geliştirildiği duyuruldu. Üstelik bu yöntem sayesinde spor yapmadan %30 kadar daha kolay ve hızlı zayıflamak mümkün.

Detayları  Small Methods dergisinde yayınlanan araştırmanın detayları oldukça dikkat çekici. Araştırmayı yöneten bilim insanlarının aktardığı bilgilere göre, üzerinde insan saçından çok daha ince olan ineler barındıran bir bant geliştirildi. Bu bantta bulunan inler enerjiyi tutan beyaz yağları, enerji tüketimine yardımcı kahverengi yağlara dönüştürdüğü sonucu ortaya koyuldu. Doğal olarak bandı kullanan kişinin vücudundaki yağlar çok daha kolay bir şekilde enerji kaynağı olarak kullanılabilecek. Bu sayede açlık anında yağlar çok daha kolay sindirilecek.

Araştırma ekibinden Profesör Peng Cheng, “Amacımız, herkesin rahatlıkla kullanabileceği, fark edilmeyen ve pahalı olmayan bir bant geliştirmek” açıklamasında bulundu. Bununla beraber farelerde uygulanan testler başarıyla gerçekleşirken, bandın takıldığı fare üzerinde 5 gün içinde etkisini gösterdiği gözlemlendi. Bandın kullanıldığı fareler fazla kilolarından kurtulurken, diğer taraftan da kanlarındaki kolesterol oranının azaldığı gözlemlendi.


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı