Bilim Ve Tekno

SpaceX Kargo Kapsülü Uzaya Fırlatıldı

SpaceX Kargo Kapsülü Uzaya Fırlatıldı

Uzay haberleri ile haşır neşir olanların bilgisi muhtemelen vardır. Bugün SpaceX kargo kapsülü uzaya fırlatıldı. Birçok kişinin merakla beklediği o an ile ilgili detayları ve görüntüleri sizler için derledik.

SpaceX Kargo Kapsülü Görevine Başladı

Amerika’nın uzay mekiği ve roket üretici devi olan SpaceX bugün deney ve ihtiyaç malzemeleri taşıyan Dragon kargo kapsülü Falcon roketi ile uzaya yolladı. Fırlatılma anı birçok kamera tarafından kayıt altına alındı. Görevini tamamlamak üzere fırlatılan Falcon roketi birçok meraklı göz tarafından heyecan ile seyredildi.

Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı NASA, yaptığı açıklamada 2700 kilogram yük taşıyan kapsülü yerel saatler 16:30’u gösterdiğinde Florida eyaletindeki Cap Canaveral Hava Üssü’nden fırlatıldığını açıkladı.

Önceki uçuşlarında Falcon Roketi, görevini tamamladıktan sonra Dünya’ya geri dönmüştü. Şirketin bu roketleri tercih etmesinin en büyük sebeplerinden birinin, tekrar tekrar kullanılabilmesi ve böylece maliyetten kazanç sağlayabilmesi olduğu tahmin ediliyor. Dragon kapsüllerinin bu özelliği onu rakiplerinden daha önde tutuyor.

SpaceX Kargo Kapsülü Uzaya Fırlatılma Videosu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ