BilimGenelHaberUzay

SpaceX Kapsülü Dünyaya Döndü

Geçen aylarda Uluslar Arası Uzay İstasyonu‘na gönderilen “Dragon Kapsulü” topladığı veriler ile birlikte dünyaya geri döndü. Evet, geçtiğimiz ay Amerikan havacılık şirketi olan SpaceX tarafından uzaya gönderilen, Dragon kapsülü dünyaya geri döndü. NASA’nın yaptığı açıklamaya göre kapsül, Güney California açıklarında Pasifik Okyanusu’na paraşütle iniş yaptı.

SpaceX Kapsülü Görevini Tamamladı

Uluslararası Uzay İstasyonu’na ikmal kargosu taşıma amacı ile geçen ay NASA‘nın tarihi Ay yolculuklarının üssü olan Florida’dan fırlatılan mekik, uzay istasyonundan topladığı örneklerle ile birlikte dünyaya geri döndü. NASA’nın diğer partneri olan Orbital ATK de cuma günü Florida’daki Cape Canaveral üssünden gerekli malzemeler ile dolu başka bir mekiği, uzay istasyonuna fırlatmayı amaçlıyor.


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı