GenelHaberTeknoloji

Sony PlayStation VR Türkiye’ye Geliyor!

PlayStation VR’ın Türkiye’ye Geliyor

Sony tarafından geliştirilen PlayStation VR’ın Türkiye’de de satışa çıkacağı belirtildi.

Teknoloji sevenlerin yakından takip ettiği PlayStation firmasının çıkaracağını bir çoğumuz biliyorduk. Bunun yanı sıra iddialı tasarımı ile kendinden oldukça söz ettiren PlayStation VR oldukça beğenilmişti ve cihazın Türkiye’de de satışa çıkarılacağı haberi bir çok teknoloji düşkününü oldukça sevindirdi. Evet PlayStation VR ülkemizde de satışa sunulacak.

PlayStation VR Hangi Cihazlarla Kullanılabilecek?

24 Ocak 2017 itibari ile kullanıcılar PlayStation uyumlu bu VR’ı kullanabilecek. Yapılan açıklamalarda özellikle ürünün PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro modelleri için geçerli olduğu ve bu nedenle kullanıcıların satın alma sırasında bu kısıtlamaya dikkat etmesi gerektiği belirtildi. Tüm PlayStation modelleri ile uyumlu olmayacağı söylenen ürün özellikle PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro modelleri ile kullanılabileceğini ve satın alan kullanıcıların satın almadan önce bu kısıtlamayı göz önünde bulundurmaları gerektiği bildirildi. Dolayısıyla PlayStation VR’ın sadece desteklenen cihazlarla kullanılabilecek bir başlık olduğu da dile getirilmiş oldu.

sony-playstation-vr-turkiyeye-geliyor

PlayStation VR’ın Tasarımı Oldukça Beğenildi!

PlayStation VR tasarımı ile bakanları bir kez daha baktırdı diyebiliriz. Oldukça iddialı bir tasarıma sahip olan cihaz oval tasarımı ve renkleriyle oldukça beğeni topladı. 1920 x 1080 çözünürlüğünün de desteklenmesi çok daha kaliteli bir görüntü elde etme olanağı sunuyor. 100 derecelik bir görüş açısı bulunan PlayStation VR, 3D ses teknolojisi sayesinde oyunun hem görüntüsünü hem de sesinin daha iyi hissedilmesini sağlıyor. 2016 yılının son aylarında pek çok farklı Avrupa ülkesinde satışa sunulan cihaz Türkiye’deki satış tarihi de yapılan resmi açıklamalarla netlik kazandı. 24 Aralık tarihi itibariyle Türkiye’de de yeni bir dönem başlatacak olan Sony, bu açıdan oldukça önemli bir gelişme sunuyor.

Teknolojinin gelişmesi ile oyun dünyası da renkli bir hal alıyor. Yeni çıkan teknolojik ürünler insan içerisinde merak da uyandırmıyor değil. Açıkçası VR teknolojisi gelişim sürecine büyük bir hızla devam ediyor. Bununla beraber PlayStation 5 Çıkış Tarihi Ve Fiyatı da duyuruldu. En güncel teknoloji haberi ve daha fazlası için takipte kalın.


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı