GenelHaberTeknoloji

Samsung, Note 7’deki Arızayı Açıkladı

Google News Abone Ol

Arızanın Nedeni Belli Oldu

Güney Kore firması, Galaxy Note 7‘deki aşırı ısınma ve patlamanın, nereden kaynaklandığını duyurdu. Güney Kore firması Samsung’un söylediğine göre; aşırı ısınma ve patlamanın sebebi, arızalı batarya imiş.

Cep telefonu gibi bir çok elektronik eşya üreticisi olan Samsung, Galaxy Note 7 akıllı telefonunun aşırı ısınmaya ve patlamaya sebep olan durumun, bataryadan kaynaklandığını açıkladı. Samsung’un söylediğine göre bütün bunlar arızalı bataryadan kaynaklanıyormuş. Güney Kore merkezli firma yaptığı açıklamada, bu sorunların sebebinin, üretim hatasından kaynaklı batarya olduğunu dile getirdi.

Samsung’un akıllı telefon birimi sorumlusu Koh Dong-jin, yapılan basın toplantısında, “Son birkaç aydır, alanında uzmanlaşmış bağımsız kurumlarla birlikte titiz araştırmalar yürüttük. Bugün kendimizi, müşterilerimizin güvenini kazanmaya her şeyden daha fazla adıyoruz.” dedi.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir