Genel

Saç Mezoterapisi

Google News Abone Ol

Saç Mezoterapisi ile Saç Dökülmesine Önlem Alabilirsiniz

Son yılların en gözde estetik uygulamaları arasında bulunan mezoterapi sayesinde saç dökülmesini önleyebilir, daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.  Saç tellerinin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin, proteinlerin saç derisindeki kıl köklerine enjekte edilmesiyle uygulanan bu yöntemde oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu yöntem hakkında mezoterapi sayfasından daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Saç derisindeki kıl köklerine enjekte edilen ve içeriğindeki vitaminler, antioksidanlar, kan dolaşımını arttıracak ilaçlar sayesinde saçlarınızın sağlıklı olmasını güvence altına alabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Erkek Tipi Saç Dökülmesi Olanlara da Faydalı Olur

Saç dökülmesini önleyen ve dökülmeyi kontrol altına alan mezoterapi yöntemi stres, metabolik, mevsim, gebelik gibi nedenlerle saç dökülmesi sorunu olanlarda kullanılabilir. Ayrıca genetik ve hormonal etkilerden dolayı oluşan erkek tipi saç dökülmesi sorunu olanlara da destekleyici bir tedavi olarak uygulanabilir. İnce iğnelerle kıl köklerine enjekte edilen ilaç karışımı epidermis dokusunda ciddi etkilere neden olur. Kişinin metabolizmasını uyarır ve dokuların canlanmasına yardımcı olur. Haftada 1-2 seans halinde yaklaşık 10 seans uygulandıktan sonra saç dökülmesinde ciddi oranda düzelme olur. Saç tellerinin ihtiyaç duyduğu besin maddeleri direkt saç köklerine verildiğinden saç mezoterapisi etkisini hemen göstermeye başlar.

Saç Mezoterapisi Etkisini 4 Aşamada Gösterir

Saçlı deride kıl köklerine enjekte edilen ilaç karışımıyla saç dökülmesi ciddi oranda azalır. Saç mezoterapisi bu etkiyi dört aşamada sağlar. Önce saç köklerinin cilt yüzeyine çıkmasını sağlar. Büyüyen saç tellerinin dış etkenlerden daha az etkilenmesine yardımcı olur. Ayrıca saç köklerini güçlendirir ve parlak görünmesini sağlar. En son aşamada saç köklerine direnç kazandırır ve saç derisine tutunmalarını güçlendirir. Saç köklerini destekleyecek maddeler içeren mezoterapi ilacı herhangi bir yan etkiye neden olmaz.

Saç mezoterapisi hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz https://bilgim.net sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bu yöntemin nasıl uygulandığını, alınan sonuçları, faydalarını, yan etkilerini ve diğer bilgileri içerikte bulabilirsiniz. Ayrıca sitemizi ziyaret edenler ilgi alanlarına uyan kategorilerdeki içeriklere göz gezdirebilir. Kişisel bakım, aile yaşamı, sağlık, finans, kültür ve sanat, ilişkiler gibi çeşitli alanlarda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı