GenelHaberTeknoloji

Saatte 480 Kilometre: Hennessey Venom F5

Google News Abone Ol

1600 beygir güç üretebilen tabiri caizse “Yer Uçağı” olarak tanımlanabilen Hennessey Venom F5, Cenevre Otomobil Fuarı için tanıtıma hazırlandı.

Hennessey Venom F5

Saatte 480 kilometre hıza ulaşabileceği iddia edilen otomobil, Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıtıma hazır. Birçok otomobil seveni heyecanlandıran haber, ne yazık ki her gülün dikeni olduğunu da hatırlatıyor bir taraftan. Nitekim bu yer uçağının piyasa değeri 6 milyon TL olarak belirlendi.

Daha Önce Las Vegas’taki SEMA Fuarı‘nda tanıtılan süper hızlı otomobil Hennessey Venom F5, bakanlara dönüp bir kez daha bakmak için bağıran bir tasarıma sahip. Tasarımı ve özellikleri ile kendine hayran bırakan hiper hızlı otomobilin söylenenlere göre dünyada 24 adet örneği bulunuyor. Yani bu teknoloji harikası araca yalnızca 24 zengin sahip olabilecek.

1600 beygir gücündeki bu otomobilin her ne kadar 480 kilometre/saat hız yaptığı iddia edilse de, tasarımı ve diğer özelliklerini bilen birçok uzman ve araba sevdalısı tarafından daha yüksek hızlara çıkması bekleniyor. Bugatti Chiron ve Koenigsegg Agera RS gibi dünyanın en hızlı arabalarına rakip olarak gösteriliyor. Hatta birçok kişiye göre, Hennessey Venom F5, şuan dünyanın en hızlı arabası. Sonuçları hız testlerini bekleyip göreceğiz.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir