Genel

Parafudr Seçimi

Google News Abone Ol

Parafudr Nasıl Seçilir?

Elektriksel koruma sistemleri olarak aşırı yüklemelerin olduğu noktalarda darbelere karşı güçlü bir önlem alan parafudr, birçok değişik sektör açısından büyük bir öneme sahiptir. Yüksek gerilime karşı tam bir koruma sağlayan bu ürün seçenekleri, mutlaka doğru bir şekilde tercih edilmelidir. Bu konuda özellikle tesislerin ve kullanılan alanın yapısına bağlı olarak seçim yapılması ilk önlemler arasında yer alır. Özellikle iç aşırı gerilimlerin yaşatabileceği problemler günümüzde fark edildiğinden dolayı, parafudr nasıl seçilir sorusu çok daha büyük bir öneme sahip hale gelmiş durumdadır. Zira iletken hale geldiğinde gelen aşırı gerilimin darbesini toprağa profesyonel biçimde aktarma imkanı veren bu sistem, sürdürülebilirlik açısından farklı alanlardaki çalışmaların güven içerisinde devam etmesine fırsat vermektedir.

 Parafudr Seçimi

Parafudrlar genelde işlem görmedikleri durumlarda pasif hale geçerler ve yalıtkan olarak beklerler. Ancak hiç aşırı yüklenme ya da yıldırım gibi problemler söz konusu olduğunda, otomatik olarak kapama sağlayarak sistemlerin korunmasına fırsat sunar. Bu şekilde gelen aşırı yüklenme de doğrudan toprağa aktararak, özellikle farklı sektörlerdeki yüklü bir maliyetle hazırlanmış hassas cihazların kurulmasına olanak tanır. Bu noktada parafudrların seçimi çok önemlidir. Özellikle farklı yapılara ve tesis alanlarına bağlı olarak seçim gerçekleştirmesi büyük bir önem taşır. Bütün teknik şartnamelere bağlı kalınarak nominal akım değeri baz alınmak suretiyle seçim gerçekleştirilmelidir. Aynı zaman da etiket değerlerinde verilen teknik bilgiler ve veriler ile uyumlu göstermeli, buna göre bir seçim yapılmalıdır. Ayrıca bir alan içerisindeki bütün farklı noktalara adına aynı dereceli sistemler kullanılmamalıdır. Mutlaka teknik veriler uyum içinde olmalı ve paralellik göstermelidir.

Parafudr

 Profesyonel Bir Destek Alınması Büyük Önem Taşır

Parafudr seçimi yapılırken özellikle güçlü ve büyük alanlar adına mutlaka profesyonel bir destek alınması gerekir. Böylece uzman bir kadro ile yapılan işlemler dahilinde, bu sistem birçok değişik alanda farklı ve hassas cihazların korunmasında önemli bir etken sunar. Kullanılmadığı zamanlarda yalıtkan olarak bekleyerek sağlık koşullarını da etken alan bu sistem, aşırı yüklenme söz konusu olduğu zaman darbelere karşı anında kapama sistemi devreye girer; maliyet açısından büyük problemler yaşanmasına önlem alır.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir