CanlılarGenelHayvanlarMakaleler

Panda Karıncası Nedir?

Panda karıncası, adını sahip olduğu siyah beyaz renkleri taşıyan pandadan almıştır. İlginç görünümü ile oldukça ilgi çeken bu karınca mutillidae ailesinde bulunmaktadır. Siyah-beyaz dışında parlak kızıl veya turuncu renkleri de olabilmesinden dolayı, kadife karıncaları olarak da sıkça anılmaktadırlar. Bu canlıların siyah-beyaz olanlarına panda karıncası denmektedir.

Panda Karıncasının Özellikleri

Panda karıncaları, oldukça acı verici bir iğneye sahiptirler. Bu nedenle halk arasında inek öldürücü karınca olarak da anılırlar. Bunun dışında mutillidae ailesine yaklaşık 3.000 ila 5.000 farklı türün ait olduğu tahmin edilmektedir. Bazı araştırmacılar renklerinin taşıdığı anlamı anlatırken karınca adına, “Ben zehirliyim, ısırırsam çok acı veririm. Benden uzak durmalısın.” gibi anlatımlar yaptığını düşünmektedirler. Tabii bunu bizzat karıncaya soramadıkları için, bu durum teoriden ileri gidememiştir. Ancak söylenildiği gibi, panda karıncalarında oldukça güçlü bir zehir bulunmaktadır ve bu zehir oldukça acı verebilmektedir.

İlginçtir ki, diğer karıncaların aksine bu türde kraliçe bulunmaz ve cinsiyet ayrımı da yoktur. Aynı zamanda işçiler dediğimiz sınıf da bulunmamaktadır. Bu nedenle birçok karınca türünden farklıdırlar.

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir Yorum

  1. Bu tip bir canlıyı ilk defa görüyorum. Daha önce hiç bir kaynakta denk gelmemiştim. Kim bilir daha bilmediğimiz binlerce canlı türü vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı