SEO ve Reklam Ajansı
Bilim Ve Tekno

Pacu Balığı Nedir?

Pacu Balığı Nedir?

Bilimsel adı Colossoma Macropomum olarak bilinen Pacu Balığı, Güney Amerika; Amazon Nehri’nde yaşamaktadır. Otçul olan bu balık dişlerinin büyüklüğü ile nam salmıştır.

Pacu Balığı Ve Özellikleri

Kendi türüne ve insanlara karşı saldırgan değildir. Her ne kadar güçlü çenesi ve büyük dişleri olsa da, onları insanlar ve kendi türü için kullanmaz. 22°C – 28°C sıcaklıklarda yaşamayı severler. Boyutları en fazla 100 santimetre kadardır. Yumuşak ve orta sertlikte (5.0 – 7.8 Ph) yaşarlar. Piranalar ile sıkça karıştırılan bu balıklar piranalara göre oldukça barışçıldır. Genel olarak meyve ve sebzelerle beslenirler. Alt çenesinin hafif geride olması, piranalar ile ayrıt edilebilmesini kolaylaştırmaktadır.

Pacu Balığı Besleme

Akvaryumlarda beslenebilir ancak bu balıklar için standart akvaryum yeterli olmazken büyük akvaryumlarda rahatça yetiştirilebilir. Ancak beslerken dikkatli olunmalıdır. Çünkü stresli olduğunda akvaryumdan atlayabilmektedir. Bu sebepten, bulunduğu akvaryumun üzeri kesinlikle kapalı olmalıdır. Akvaryumda bitkiyi severler ve kendi boyutlarında balıklar ile beraber bakılmalıdır. Yavrularının benekleri bulunur. Akvaryumunda beslemek isteyenler, ev akvaryumunda kolay bakılamayacağını unutmamalıdırlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Umut Karaçoban dedi ki:

    Pacu Balığını hep merak etmişimdir,fakat araştırmaya zamanım olmadı şimdi sayenizde öğrendim paylaşımınız için teşekkür ediyorum 🙂

    1. SerdarCR dedi ki:

      Rica ederiz. Daha fazlası için takipte kalın.

BİR YORUM YAZ