Genel

Oyun Haber Kategorileri Her Geçen Gün Büyüyor

Son yıllarda müthiş bir hızla büyüyen oyun sektörüne paralel olarak oyun haber ve oyun incelemeleri ile ilgili yapılan yayınlar da artıyor.

Oyun incelemeleri kapsamında genellikle piyasaya çıkması planlanan oyunların içerikleri, gameplay özellikleri, grafikleri ve oyun motorları hakkında fikirler beyan ediliyor. Kimi zaman profesyonel e-sports oyuncuları tarafından yapılan bu yorumlar kimi zaman işin teknik detayına hakim yazılımcı veya grafikerler tarafından yapılıyor.

Oyun incelemeleri ve oyun haberleri arasında sık sık gündem olan bir diğer konu ise oyun fiyatları. Oyun fiyatları konusundaki haberler arasında yine üst sıraları yeni çıkan oyunlar alıyor. Bununla birlikte, mevcut oyunlarda yapılan geliştirmeler veya patch adıyla bilinen yamalar da kimi zaman ücrete tabi olabiliyor. Bu noktada oyun haber kategorilerinde sık sık bu tarz haberler de rastlamak mümkün.

Dolardaki Dalgalanma Oyun Fiyatlarına ve Oyun İncelemelerine Yansıyor

Öte yandan, özellikle mobil oyunlarda ve online MMORPG oyunlarında sık sık kullanılan sanal kaynaklarla ilgili fiyat bilgileri de yine oyun haber kategorilerinde yer alıyor. Özellikle ülkemizdeki oyuncuların son dönemde yaşanan döviz krizi nedeniyle oyun fiyatları konusunda daha sıkı bir takip içerisinde olduklarını biliyoruz. Bunu yapmakta da aslında haklılar. Zira oyun firmaları dövizdeki dalgalanmalardan doğan fiyat farklarını – fazlasıyla – Türkiye pazarına yansıtmaya devam ediyor.

Bu sebeple, oyun haberleri kategorisinde oyun fiyatları ile ilgili sıkı takipte olan oyuncuların özellikle indirimleri takip ettiği görülüyor.

Online Oyunlar Da Krizden Payını Aldı

Yine online oyunlar üzerinden yapılan oyun incelemeleri de oyun dünyası için vazgeçilmez haber unsurları arasında yer alıyor. DotA, LoL, Knight Online vb. oyunlar üzerinde yapılan güncellemeler ve yenilikler devam ettiği sürece oyun incelemeleri de devam ediyor. Ayrıca yukarıda bahsetmiş olduğumuz oyun fiyatları üzerinde yaşanan dalgalanmalar da yine oyun incelemelerini etkileyebiliyor. Zira benzer kulvarlarda ve benzer özelliklere sahip oyunlar arasından fiyatına değecek oyunları seçmek için de bu incelemeleri takip eden okuyucular mevcut.

Bununla birlikte online oyunların da dövizdeki dalgalanmadan nasibini aldığını biliyoruz. Bu sebeple oyun haberleri arasında online oyun fiyatları veya oyun içi kaynaklarla ilgili fiyat güncellemeleri de üst sıralarda yer bulmaya başladı.

Yazının başında belirttiğimiz üzere, oyun sektöründeki gelişme ve ülkemize özel döviz problemleri nedeniyle oyun haberleri ve oyun incelemeleri konusunda üretilen haberlerin de sayıları her geçen gün artıyor.

Detaylı bilgi için; https://www.hubogi.com/no-70-yapimcilarindan-yeni-oyun-haberi/

Etiketler

Soru Cevap banner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı