GenelHaberTeknoloji

Öldürdüğü Kedisinin Videosunu Paylaşan YouTuber

Son yılların popüler sosyal medyası halini alan YouTube‘da gün geçmiyor ki ilginç bir olay yaşanmasın. Son günlerde YouTube’da büyük tepki toplayan bir olayın odak noktası ise  Akatsukito isimli bir kanal. Kanalın tepki toplamasına neden olan şey ise, kedisini öldürdüğü videoyu paylaşmış olması…

YouTuber Kedisini Öldürdüğü Videoyu Kanalında Paylaştı

Bir YouTuber’ın sosyal medya hesabında ve kanalında paylaştığı videoda, kanlar içinde yerde yatan bir kedi (kafası koparılmış) ve arkada kahkaha sesleri yer alıyor. Birçok hayvan sever dışında pek çok kişinin de tepkisini çeken ve şikayet yağmuruna tutulan video içerik, YouTube tarafından çok geçmeden kaldırıldı.

Geçtiğimiz günlerde videonun bir kısmını Twitter hesabında paylaşan bir kullanıcı şu ifadelere yer verdi;

Şu an kesinlikle iğreniyorum. Bu YouTuber kötüye kullandığı ve sonra da kedisini öldürdüğü videoları yükledi.. ve dürüst olmak gerekirse artık ne söyleyeceğimi bilemiyorum.

Ardından videodaki kişinin Akatsukito olduğunu belirterek YouTube Ekibi‘ni etiktetledi.

Olayın Twitter da @JustDestinyYT isimli kullanıcı tarafından paylaşılması ile gelen tepkiler üzerine, video YouTube‘dan kaldırıldı. Akabinde çok geçmeden videoyu YouTube’da paylaşan Akatsukito kanalı da kapatıldı. Daha sonra aynı profil fotoğrafını kullanan bir kanalın daha açıldığı ortaya çıktı. Ancak YouTube tarafından benzerlik fark edildi ve açılan yeni kanal da çok geçmeden kapatıldı.

Etiketler

Soru Cevap banner

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı