Bilim Ve Tekno

Ne Ara Chrome Kullanır Olduk ? Firefox’a Neler Oldu ?

Ne Ara Chrome Kullanır Olduk ? Firefox’a Neler Oldu ?

Bu yazıyı okuyacak olanların  yüzde yüzüne yakını büyük ihtimalle İnternet Explorer zaten kullanmamıştır ancak bundan 5 6 yıl öncesine kadar bilgisayarlarında Firefox‘tan vazgeçemediği vakitler olmuştur.İnternet Explorer’ yorum bile yapmak zor zaten Windows’un en başarısız ilgi görmeyen kullanılmayan programı diyebiliriz.Google firması Chrome uygulamasını çıkarana internet erişimi konusunda kral Firefoxtu.Chrome çıktıktan sonra Firefox‘un kendini yeteri kadar yenilememesi,güncellememesi onlara pahalıya patladı ve onlara gösterilen ilgi neredeyse yarıya yakın azaldı ve yerini Chrome aldı.Ancak şu sıralar Firefox yeni bir atak yapmasının gerektiğinin farkında.

Firefox Chrome’a Karşı Atak Peşinde

Mozilla Baş Yöneticisi Chris Beard, Firefox’u tekrar güçlü kılmak peşinde oldukları konusunda açıklama yaptı. Chrome’a bir karşı saldırı peşinde olan Mozilla, bu anlamda birçok şeyin üstesinden gelmek ve rakibini daha az sevilir bir hale getirmek zorunda.

14 Kasım tarihinde sunulacak Firefox 57 ile gidişatı değiştirmek isteyen şirket, internet tarayıcının bazı özelliklerinin Teknoloji perspektifi açısından çok başarılı olduğunu ve birçok kişiyi geri kazanacağını vurguluyor. Öte yandan Mozilla özellikle bellek yönetimi konusunda neler gerçekleştirdi oldukça merak ediliyor. Çünkü şirket neler sunacağı konusunda oldukça ketum.

Fark yaratacak Firefox geliştirmelerinin birçoğunun Quantum adı verilen bir projeden geldiği belirtiliyor. Örnek olarak verilen Stylo’nun biçimlendirme işlemlerini hızlandırdığı, Quantum Flow’un ise birçok yavaşlama hatasını ortadan kaldırdığı ve son olarak Quantum Compositor’un websitesi görüntülemelerini hızlandırdığı söylenmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ