GenelHaberTeknoloji

Moto Z ve Moto Mod’lar Satışa Sunuldu

Google News Abone Ol

Teknoloji gelişiyor. Teknolojinin gelişmesiyle cihazla küçülüyor ve akıllanıyor. Motorola‘nın akıllı telefonu Moto Z ve yeni Moto Mod‘lar piyasaya çıkıyor. Motorola’nın geçen sene tanıttığı telefon Moto Z ve Moto Mod’lar yeni özellikleri ile tekrardan piyasaya sürülüyor. Türkiye satış fiyatı 2499 TL olan Motolola Moto Z, oldukça iddialı tasarım ve özellikler ile beraber geliyor.

Moto Z Özellikleri

5.2 mm‘lik kalınlığa sahip Moto Z oldukça iddialı bir zariflikte geliyor. İncelikten ödün vermemek amacı ile 3.5 mm’lik jak girişi yerine ses kulaklığa USB Type-C ile aktarılıyor. Böylece Moto Z, sınırların ötesine geçerek oldukça ince bir yapı kazanıyor. Bununla birlikte telefonun ağırlığının yalnızca 136 gram olması kulağa hoş geliyor.

5.5 inç büyüklüğündeki 2K çözünürlüğe sahip AMOLED ekran, Gorilla Glass 4 teknolojisi ile beraber korunuyor. Böylece çizilmeye ve düşmelere karşı oldukça dayanıklı olması sağlanıyor. Performans kanadında telefonun işlem gücünü sırtlanan Snapdragon 820 işlemci ile birlikte gelmesi, yeni mimarinin de beraberinde geldiğini ortaya koyuyor.

Moto Z’de 4 GB RAM ve Adreno 530 grafik işlemcisinin yanında 32 GB dahili depolama ve microSD kart desteği bulunuyor. 13 Megapiksel çözünürlüğe sahip arka kamera f/1.8 diyafram aralığına sahip ve sahip lazer otofokus özelliği taşıyor. Bununla birlikte OIS desteği ile beraber, 4K ve Full HD 60 FPS video kaydı yapabiliyor. Ön yüzde ise f/2.2 değerinde 5 Megapiksellik LED flaşlı kamera yer alıyor.

Parmak izi okuyucuya ve USB Type-C portuna yer verilen Moto Z2600 mAh değerindeki oldukça kaliteli bataryası ile geliyor. Aynı zamanda fabrika çıkışı Android 6.0.1 Marshmallow sürümü ile gelmesi ne kadar güncel bir telefon olduğunu yansıtıyor.

Moto Mod’lar

Bütün bunların yanı sıra Moto Mod’lar olarak bahsedilen modlar; oyun modu, 360 kamera modu gibi sıralanabiliyor. Modlar aynı zamanda mobil cihaza oldukça iddialı bir hava katıyor.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir