GenelMakalelerTeknoloji

MIOPS Smart Nedir?

Google News Abone Ol

Fotoğraf çekmeye aşık olan kişilerin işine yaracak olan cihaz, iki Türk elektronik mühendisi tarafından geliştirildi. Yıldırım fotoğrafı çekme isteği ile yola çıkan iki mühendis geliştirdikleri cihazı NASA ve Amerikan Ordu’suna satmayı başardı.

MIOPS Smart Teknolojisi

MIOPS Teknoloji Kurucu Ortağı Onur Çelik, firmayı 2016’da Erkan Yiğiter ile kurduklarını, 2016’dan bu yana fotoğrafçılık ve video sektörü için çeşitli ürünler geliştirdiklerini anlattı.Önce plastik kutulara monte ederek fotoğrafçılarda denediklerini açıklayan mühendisler olumlu sonuç alınca bunu bir ürün haline dönüştürmeye karar verdiler.

Temeli anlık olayları fotoğraflamak için yapılan bir üründür. Şimşek çakması, balon patlaması, bardak kırılması, merminin havadaki hareketi gibi olayları fotoğrafçıların kolay şekilde çekebilmelerini sağlayan bir cihaz. Fakat NASA bu cihazı geliştirerek roketin kalkış anında çıkardığı sesten cihazı tetikleterek fotoğraf çekebileceklerini düşünmüşler. Amerikan Ordusu da bomba infilak anında insan bulunması sakıncalı olacağı için aynı fikirden yola çıkmış. Bombanın sesiyle cihazı harekete geçirip fotoğraf çekebileceğini düşünmüşler.

Cansel Yıldırım

Bilim ve Teknoloji dünyasının ışığı ile aydınlanan çağımızda daha fazla merak edip daha fazla araştırıp ve daha fazla üretme dileği ile...

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı