GenelHaberTeknoloji

Microsoft, Windows 10 S’yi Duyurdu

Microsoft, Windows 10 S‘ için çalışmalara başladığını duyurdu. Firma, Windows 10 S olarak adlandırılan sürümün yapılma amacının eğitim sektörü için olduğunu ve bu sektörde kullanılan bütçeli bilgisayarlara özel olarak geliştirileceğini ifade etti.

Microsoft, Windows 10 S

Söylentilere göre Windows 10 S, düşün donanım gerektiren bir yazılım olacak ve uç bilgisayarlarda bile yüksek performans verebilecek aynı zamanda da kurulumu oldukça basit ve hızlı olacak. Windows 10 S’in oturum açma işlemi, aynı donanıma sahip Windows 10 Pro‘dan daha hızlı olacak ve ön yüklemesi  yaklaşık 15 saniye kadar olacak. Bunun dışında okullarda kullanılan her bilgisayarı ayrı ayrı ve tek tek yapılandırmak yerine bir USB kablosu yardımı ile her bilgisayarı aynı anda ve tek seferde yapılandırmaya ve yapılandırılmış verileri aynı anda yüklemeye olanak sağlayacak. Bu sayede hem zamandan hem de işten tasarruf edilmiş olacak.

Windows 10 S’in iyi yanları olduğu gibi bazı kötü yanları sayılabilecek kısıtlamalara sahip diyebiliriz. Örneğin Windows 10 S, Windows 10 Pro’ya göre yalnızca Microsoft Mağazasında bulunan uygulamalar ile uyumlu olacak ve bunun dışındaki uygulamaları çalıştıramayacak. Yani, Microsoft Store‘daki tüm uygulamaları kendi kontrolünde tutmuş olacak.

Windows 10 S, bu yaz 189 dolarla başlayan fiyatlarla yeni eğitim bilgisayarlarında görünecek ve Minecraft’a ücretsiz abonelik, Eğitim Sürümü ve Microsoft Teams ile Eğitim için ücretsiz Microsoft Office 365 de dahil olacağı ve şu an hakiki Windows Pro bilgisayarları kullanan okullar, Windows 10 S’yi ücretsiz alacağı söyleniyor.

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı