GenelHaberTeknoloji

Meizu’nun Yeni 20 Dakikada Şarj Teknolojisi

Google News Abone Ol

MWC 2017’de Çinli telefon üreticisi Meizu, yeni ürettiği hızlı şarj teknolojisini tanıttı. Şirketin geliştirdiği Super mCharge hızlı şarj teknoloji, bir akıllı telefonu 10 dakikada %60, 20 dakikada ise %100 şarj edeceğini iddia ediyor.

Meizu Hızlı Şarj Teknolojisi: Super mCharge

Çinli telefon üreticisi Meizu, kullandıkları teknoloji ile telefon piyasasını alt üst etmeye devam ediyor. Özellikle kullanıcılarına sunduğu tasarım ve yenilikler teknoloji devlerine ders verir nitelikte olmakla beraber, bu teknolojilerden bir tanesi de bu “Hızlı Şarj” teknolojisi oldu.

Teknoloji şirketlerinin ilgi odağı olan Super mCharge‘ın henüz hangi telefonda kullanılacağı henüz açıklanmadı. Ancak MWC 2017 standında konu hakkında bilgileri paylaşan Meizu yetkilileri, bu teknolojinin 2017 sonu veya 2018 başlarında piyasaya sürülecek telefonlarda bulunacağı haberini verdi. Söz konusu şarj teknolojisine sahip telefonun modeli hakkında henüz bir bilgi bulunmamakla birlikte Super mCharge teknolojisinin teknik sorunlar yaşatıp yaşatmayacağı hakkında da henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir