CanlılarGenelHayvanlarMakaleler

Mavi Deniz Tavşanı Nedir?

Mavi deniz tavşanı, yani bilimsel adıyla Glaucus Atlanticus, glaucidae familyasında bulunan bir deniz salyangoz türüdür. Halk arasında mavi okyanus salyangozu, mavi ejderha ve deniz kertenkelesi olarak da bilinmektedir.Bu ilginç hayvan glaucus cinsine ait bilinen tek türdür.

Mavi Deniz TavşanıMavi Deniz Tavşanı Nerede Yaşar?

6 santimetre boyutlarına ulaşabilen bu mavi canlı, bakanları bir kez daha baktırıyor. Dünyadaki bütün tropikal ve ılıman sularda yaşayabilen mavi deniz tavşanı, aynı türdeki hem cinsleri ile beslenebilir. Yani yamyamlık yapabilir. Mavi deniz tavşanını karnında gaz keseciği bulunur. Bu gaz keseciği sayesinde su üzerinde sabit kalabilmektedir. Bu canlı hermafrodittir. Yani hem erkek hem de dişi üreme organını taşımaktadır.


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir Yorum

  1. Blog yazmayı seviyorum ve içeriğinizi gerçekten beğeniyorum. Makale aslında benim ilgimi çekti. Web sitenizi yer imlerine ekleyeceğim ve yeni bilgiler için sık sık kontrol edeceğim. Burada belgelediğiniz yazılar ve muhteşem çözümler için tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum. Çoğu kişi, kendileri için bir miktar para kazanmak için böyle bir işe kalkışıp, çoğunlukla eline yüzüne bulaştırıyor. Fakat görütorum ki siz işinizi hakkıyla yapıyorsunuz. Makaleyi göz önünde bulundurarak, sizin gibi insanların böylesine güzel işler başarmış olması çok iyi. Aynı şekilde, bir çok insan bu soruna atıfta bulunarak biraz daha fazlasını gerçekleştirmek için benimki kadar benzer bir rüyayı gördüğünden eminim. Başarıya giden bu yolda çok güzel ve hızlı ilerliyorsunuz. Tebrik ederim. Eminim blog yazılarınızı okuyanlar için bunun gibi birçok keyifli ve bilgi verici yazı vardır. Teşekkürler. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı