CanlılarGenelHayvanlarMakaleler

Mavi Deniz Tavşanı Nedir?

Google News Abone Ol

Mavi deniz tavşanı, yani bilimsel adıyla Glaucus Atlanticus, glaucidae familyasında bulunan bir deniz salyangoz türüdür. Halk arasında mavi okyanus salyangozu, mavi ejderha ve deniz kertenkelesi olarak da bilinmektedir.Bu ilginç hayvan glaucus cinsine ait bilinen tek türdür.

Mavi Deniz TavşanıMavi Deniz Tavşanı Nerede Yaşar?

6 santimetre boyutlarına ulaşabilen bu mavi canlı, bakanları bir kez daha baktırıyor. Dünyadaki bütün tropikal ve ılıman sularda yaşayabilen mavi deniz tavşanı, aynı türdeki hem cinsleri ile beslenebilir. Yani yamyamlık yapabilir. Mavi deniz tavşanını karnında gaz keseciği bulunur. Bu gaz keseciği sayesinde su üzerinde sabit kalabilmektedir. Bu canlı hermafrodittir. Yani hem erkek hem de dişi üreme organını taşımaktadır.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir Yorum

  1. Blog yazmayı seviyorum ve içeriğinizi gerçekten beğeniyorum. Makale aslında benim ilgimi çekti. Web sitenizi yer imlerine ekleyeceğim ve yeni bilgiler için sık sık kontrol edeceğim. Burada belgelediğiniz yazılar ve muhteşem çözümler için tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum. Çoğu kişi, kendileri için bir miktar para kazanmak için böyle bir işe kalkışıp, çoğunlukla eline yüzüne bulaştırıyor. Fakat görütorum ki siz işinizi hakkıyla yapıyorsunuz. Makaleyi göz önünde bulundurarak, sizin gibi insanların böylesine güzel işler başarmış olması çok iyi. Aynı şekilde, bir çok insan bu soruna atıfta bulunarak biraz daha fazlasını gerçekleştirmek için benimki kadar benzer bir rüyayı gördüğünden eminim. Başarıya giden bu yolda çok güzel ve hızlı ilerliyorsunuz. Tebrik ederim. Eminim blog yazılarınızı okuyanlar için bunun gibi birçok keyifli ve bilgi verici yazı vardır. Teşekkürler. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı