BilimGenelMakalelerSağlık

Mantar Depresyon Tedavisinde Kullanılabilir Mi?

Mantarlar Depresyona Yardımcı Oluyor

Mantarın içerisinde bulunan, Halüsinojen maddesi depresyon hastalarını iyileştirmek için kullanılabilir.
Bu teori Impeal Collage London‘da bilim insanları tarafından yapılan araştırmalarla ortaya çıkarılmıştır. Bu çalışmada hastalara Psilosibin adı verilen Saykodelik madde verildikten sonra depresif hislerini yok edip beyin fonksiyonlarında değişiklik olduğunu gözlemlendi.
Depresyon hastaları aldığı bu maddenin etkisinin altındayken daha iyi hissettiklerini ve bazı sıkıntılarının giderildiğini belirtti. Bu olumlu etki süreci yaklaşık 5 hafta sürüyor ve bu süreç bitiminden sonra da kişinin kendi pisikolojisi’ni toparlanması bekleniyor.
Ancak bu araştırmayı yürüten kişiler,doktorlar,hekimler ve bilim insanları;
Bu yöntemi kişinin kendi başına yapması tehlikeli olduğunu belirtti.
Daha önceden ise Psilosibin maddesi ile yapılan araştırmalara göre ”zihni yağlayarak” kişinin depresif semptomlarının çıkmasına yardımcı olabileceğini ve bu tedavinin insan zihnini boşaltarak yaşadığı üzüntü acı mutluluk gibi hislerini bir süre içinde kaybedip unutması.
Araştırma ekibi olan ”FMRI” ,bir dozda bu maddeyi kullanarak hastaların beyninin ilk ve son hallerini inceledi.Ve çıkan sonuçlara göre tedavi olumlu yani bu maddenin işe yaradığı onaylandı.

Etiketler

Soru Cevap banner

Sergen Kartal

Bodrum/Yalıkavak da yaşıyorum. 30/07/2003 doğumluyum. İlgi alanlarım bilgisayar,teknoloji ve program. Lise 1 öğrencisiyim. Hayalim bilgisayar programcılık ve yazılım. Teknoloji ile ilgili olduğum için bu dalın benim hoşuma gideceğini düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı