GenelMakaleler

Mandela Etkisi Nedir?

Google News Abone Ol

Mandela Etkisi Dünyada ki bir çok insanın , olmadığı halde bazı olayları oldu gibi ve ya farklı bir şekil de hatırlamasıdır.

Sanal Gerçekliğin İçinde Miyiz?

Belki. Ama bu olayı daha akla yatkın gösterebilecek bir cevabım var . Karsakov 19. Yüzyılın sonların da bir sendroma adını vermiştir . O sendromun açıklaması ise şudur ; insanların bazı olmamış olayları olmuş gibi hatırlaması ve ya gerçekmiş gibi anlatılan asılsız şeylerdir. Tabii ki kimse yalan söylemiyor. Beynimiz de diğer duyu organlarımız gibi yanılabilir. Bazı şeyleri insanlar öyle hatırlıyor diye ya da farklı şeylerle bağdaşlaştırdığımız için farklı hatırlayabiliriz. Bu tamamıyla beynimizin bize küçük bir ilizyonudur. Şu anki bilim insanların da “Mandela Etkisine” en olağan cevabı budur

Aybuke Özdemir

Bodrum da yaşıyorum . 02/06/2003 doğumluyum. Öğrenciyim. Ilgi alanlarım basketbol , ,dalış ve dansçılık. Aynı zaman da yeni diller öğrenmek de bunların içinde yer alıyor. Gelecekteki hedefim ise bilgisayar mühendisliği bu mesleği seçmemin sebebi  gelecekte günlük yaşantımızda teknolojiyle daha sık karşılaşacağımız için kendime ve insanlara kolaylık sağlamak.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir