CanlılarGenelHayvanlarMakaleler

Kör Yılan Nedir?

Google News Abone Ol

Kör yılanların vücudu, başından kuyruğunun bittiği yere kadar aynı kalınlıkta olup rengi ve görünüşü ile adeta bir solucanı andırmaktadır.

Kör Yılan Ve Özellikleri

Kör yılanların vücudunun hem üstü hem de altı pullarla kaplıdır. Oldukça iyi kazıcı olup, toprak içinde ve kayaların altlarında yaşarlar. Gözleri oldukça küçüktür. Ağzı küçük bir at nalı şeklindedir. Kuyruğunun ucunda oldukça küçük bir diken taşımaktadır. Nemli toprakları severler. Genellikle karınca termit ve küçük böceklerle beslenen bu canlılar, Türkiye’de uygun biotoplarda yaşar ve 1600 metre üzeri bulunur. Ayrıca metan gazı da yaymazlar.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir