CanlılarGenelHayvanlarMakaleler

Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı Nedir?

Kırmızı dudaklı yarasa balığı, su altı hayatının ilginç canlılarından biridir. İlginçtir çünkü, görüntüsü makyaj yapmış bir kadını andırmaktadır. Kırmızı dudaklı bu balık sanki ruj kullanmış gibidir. Genellikle Coca Adası ve Galapagos Adası civarlarında görülen bu balığın bir ilginç yönü de, yüzgeçlerini ayağı gibi kullanıyor olmasıdır. Evet, bu balık 4 yüzgecini ayak gibi kullanarak üzerinde yürüyebilmektedir.

Yürümek için kullandığı yüzgeçleri, kırmızı dudakları ve tuhaf burnuyla kırmızı dudaklı yarasa balığı bakanları dönüp bir kez daha bakmaya zorluyor adeta. Dünyamızda bulunan birçok canlıdan haberimiz henüz olmamakla beraber, ilerleyen zamanlarda nelerle karşılaşacağız? Kim bilir, belki de henüz keşfini yapamadığımız yerlerde birçok habitat saklıdır. .Bu ilginç canlı ile ilgili bir video ile özelliklerine yakından bakalım.

Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı Video

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı