GenelMakalelerSağlık

Kıl Dönmesi Belirtileri

Google News Abone Ol

Özellikle erkek hastalarda sıklık ile görmeye başladığımız kıl dönmesi sorunu, günümüz modern tıbbi teknikleri sayesinde çok daha ideal seçenekleri beraberinde getiriyor.

Teknolojik imkanlar geliştikçe alternatif tıp ciddi anlamda ilerliyor. Artık kıl dönmesi tedavisi sürecinde de çok ciddi ilerlemeler kaydettir. Birkaç dakika içerisinde bu sorunu tedavi etmek ve tekrarlama riskini da ciddi anlamda düşürmemiz mümkün. Peki öncesinde bu hastalığın belirtileri nelerdir?

Kıl Dönmesi Belirtileri Nelerdir?

Kıl dönmesi sürecinde özellikle rahatsızlık hissi ilerleyen safhalarda çok ciddi durumlara gelebilir. Bu rahatsızlıkları bertaraf etmek ve bununla birlikte tedavi sürecine doğru zamanda başlamak da önemlidir. Belirtiler arasında bazıları aşağıdaki gibidir;

  1. Oturma ya da yürüme esnasında kuyruk sokumu bölgesindeki acı hissi,
  2. Kıl dönmesi nedeni ile oluşan apsenin deri altında çoğalması sonucu şişme,
  3. Kıl dönen bölgede deride meydana gelen şişlik ve kızarıklık,
  4. İlerleyen safhalarda kıl dönmüş bölgeden kötü kokulu kan ve apse akıntısı,
  5. Kanama aşamasının sonrası safhalarında bölgeden kıl çıkmaya başlaması,
  6. Kıl dönen yüzey üzerinde çeşitli gözeneklerin oluşması,

Şeklinde kendisini net bir şekilde de gösterebilmektedir. Kıl dönmesi ve apse sorunu kısa zaman içerisinde çözülmesi gereken bir hastalık olarak da dikkat çekiyor. Bayanlarda kıl dönmesi belirtileri de yine aynı şekilde kendisini gösterir.

Kıl Dönmesi için En Etkili Tedavi

Mikro Sinüsektomi, ilerleyen safhalarda en ideal tedavi yöntemlerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Kuyruk sokumu bölgesinde özellikle müdahale yaparken son derece seçici olmak gerekiyor.

Mikro Sinüsektomi 2 cm alanda yapılan bir kesi ile kendisini gösterir. Bununla birlikte bu yöntem ile yaptığımız tedavi akabinde tekrarlama olasılığı %40 – %50 aralığında değişir. BASCOM uygulamada ise bu risk %4 – %6 gibi bir tekrarlama olasılığı düşüşü görülür.

Tabi ki başlangıç aşamasında koruyucu önlemler ile tedavi yapmayı deneyebiliyoruz. Ancak ilerleyen safhalarda 2 cm kesi ile Mikro Sinüsektomi uygulaması yapabiliyoruz. Sonrasında Herhangi bir şekilde hastanede yatmadan ya da pansuman ihtiyacı duymadan normal yaşantınıza devam edebilme şansına da sahipsiniz.

Randevu ve İletişim Numaraları

Tel: 0 (232) 504 00 00

Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı