Bilim Ve Tekno

İşte Almanya’daki Casusluk Üssü!

İşte Almanya’daki Casusluk Üssü!

WikiLeaks, CIA’in ABD’nin Frankfurt Başkonsolosluğunu Avrupa, Çin, Ortadoğu ve Afirka’daki hack operasyonlarını yönetmek amacıyla üs olarak kullandığını iddia etti. WikiLeaks, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA) gizli bir biriminin Avrupa, Çin, Ortadoğu ve Afrika’daki hack operasyonlarını Almanya’nın Frankfurt kentindeki ABD Başkonsolosluğundan yönettiğini iddia etti. Halen WikiLeaks, CIA’den geldiği iddia edilen belgeleri yayınlamaya devam ediyor.

Almanya’daki Başkonsolosluk Üs Olarak Kullanılıyor

Sızdırılan bilgilere göre CIA arşivi olarak nitelendirilen ve “Vault 7” ismiyle yayınlanan belgelerde,CIA’in gizli bir biriminin ABD’nin Frankfurt Başkonsolosluğunu Avrupa, Çin, Ortadoğu ve Afrika’daki hack operasyonlarını yürütmek için üs olarak kullandığını söyleniyor. Hatta WikiLeaks’in yayınladığı belgelere göre, CIA’in dünya çapında yürüttüğü siber operasyonlarda kullandığı araç ve yöntemlerin yer aldığı söyleniyor.

Bununla beraber, Arşivin yayınlanan ilk bölümünün 8 bin 761 belge ve dosya içerdiği iddia edilmişti. CIA’in Apple, Google ve Microsoft ürünlerini hacklediği savunulan belgelerde, Samsung televizyonların da gizli birer mikrofona dönüştürülebildiği ve Küresel hack operasyonlarında CIA’in 5 binden fazla hackerdan yararlandığı belirtilerek, bunlar aracılığıyla oluşturduğu yazılımın da Facebook gibi uygulamaları geride bırakan bir hacimde olduğu aktarılmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ