GenelHaberTeknoloji

İşte Almanya’daki Casusluk Üssü!

Google News Abone Ol

WikiLeaks, CIA’in ABD’nin Frankfurt Başkonsolosluğunu Avrupa, Çin, Ortadoğu ve Afirka’daki hack operasyonlarını yönetmek amacıyla üs olarak kullandığını iddia etti. WikiLeaks, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA) gizli bir biriminin Avrupa, Çin, Ortadoğu ve Afrika’daki hack operasyonlarını Almanya’nın Frankfurt kentindeki ABD Başkonsolosluğundan yönettiğini iddia etti. Halen WikiLeaks, CIA’den geldiği iddia edilen belgeleri yayınlamaya devam ediyor.

Almanya’daki Başkonsolosluk Üs Olarak Kullanılıyor

Sızdırılan bilgilere göre CIA arşivi olarak nitelendirilen ve “Vault 7” ismiyle yayınlanan belgelerde,CIA’in gizli bir biriminin ABD’nin Frankfurt Başkonsolosluğunu Avrupa, Çin, Ortadoğu ve Afrika’daki hack operasyonlarını yürütmek için üs olarak kullandığını söyleniyor. Hatta WikiLeaks’in yayınladığı belgelere göre, CIA’in dünya çapında yürüttüğü siber operasyonlarda kullandığı araç ve yöntemlerin yer aldığı söyleniyor.

Bununla beraber, Arşivin yayınlanan ilk bölümünün 8 bin 761 belge ve dosya içerdiği iddia edilmişti. CIA’in Apple, Google ve Microsoft ürünlerini hacklediği savunulan belgelerde, Samsung televizyonların da gizli birer mikrofona dönüştürülebildiği ve Küresel hack operasyonlarında CIA’in 5 binden fazla hackerdan yararlandığı belirtilerek, bunlar aracılığıyla oluşturduğu yazılımın da Facebook gibi uygulamaları geride bırakan bir hacimde olduğu aktarılmıştı.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı