GenelHaberTeknoloji

İsrailli Üniversite’den Tehlikeli Buluş

Google News Abone Ol

İnternete Bağlı Olmayan Bilgisayar Arasında Veri Aktarımı Mümkün Mü?

İsrailli Ben-Gudion Üniversitesi’nde geliştirilen yazılım ve insansız hava aracına eklenen bir kamera sayesinde, internete bağlı olmayan bir bilgisayar arasında veri aktarımı sağlama deneyi “başarı” ile sonuçlandı.

Uzmanlar Uyarıyor

Uzmanlara göre bu düzenek bilgisayarların sabit disklerinin LED indikatörlerini yanıltarak veri aktarımı sağlamayı mümkün hale getiriyor. Konu ile ilgili uzmanların söylediklerine göre bu şekilde yapılan bilgi hırsızlığı izlenemeyecek. Veri hırsızının tespit edilememesi halinde gelecekte oldukça büyük sorunlarla karşılaşmamız olası bir durum.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir