GenelMakalelerTeknoloji

iOS 11 Nasıl İndirilir?

Google News Abone Ol

Apple‘ın mobil cihazlar için tasarladığı iOS işletim sisteminin son sürümü yayınlandı. Birçok kullanıcı ilk günden indirirken bazıları güncellemenin nasıl yapılacağını bilmiyor. Bu sebepten Apple mobil cihaz sahibi birçok kişi, iOS 11 sürümünü henüz kullanmaya başlamadı.

Cihazınızı iOS 11’e güncellemeden önce herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için uygulamanız birkaç aşama var. Bu aşamaları uyguladıktan sonra yeni iOS sürümünü yükleyerek yepyeni özelliklerini keşfetmeye hemen başlayabilirsiniz.

Yedekleme Yapın

iOS sürümünü güncellemeden önce her ihtimale karşı, veri kaybı yaşamamanız için yedek almanız önerilir. Örneğin iCloud’a yedekleme yaparak rehberinizi, ayarlarınızı ve mesajlarınızı güvenceye alabilir ve oluşabilecek bir aksilik sonucu dosyalarınız koruyabilirsiniz. Bunun dışında uygulamalarınız ve oturum açma bilgileriniz için iTunes’u kullanabilirsiniz. iTunes’u açın, cihazınızı seçin ve ‘Yedekle ve Geri Yükle’ seçeneğinin altındaki “şimdi yedekle” seçeneği ile yedek alın.

Cihazı Güçlü Tutun

Güncelleme sırasında cihazınızın pil durumunun iyi olması gerekir. Aksi taktirde telefon güncelleme sırasında kapanabilir ve dolayısı ile güncelleme yarım kalacağı için telefonunuz bir daha açılmayabilir. Bu sebepten bataryanın doluya yakın olması ve hatta mümkünse şarja takılı şekilde güncellemenin başlatılması önerilir. Cihazınız güncelleme yaparken bağlantı kopmaması ve güncellemenin boyutunun büyük olması nedeniyle bir aksilik yaşanmaması için telefonun Wifi‘ye bağlı olması önerilir.

Depolama Alanı Açın

iOS 11 güncellemesi oldukça büyük bir depolama alanı gerektiriyor diyebiliriz. Bu sebepten cihazınızın dahili depolama alanında en az 2 GB kadar boş alan bırakmanız gerekiyor. Bundan dolayı güncelleme işlemine başlamandan önce cihazınızın dahili depolama alanını kontrol etmenizi öneriyoruz.

iPhone’unuz iOS 11’e Hazır

Yedekleme, cihazı wifi’ye bağlama, şarja takma ve depolama alanı ayrıma işlemlerini yaptıktan sonra cihazınız artık iOS 11 güncellemesi için hazır durumda. Sıra güncellemeyi başlatmaya geldi. Güncellemeyi başlatmak için ise, ayarlar’ı açın ve ‘genel’ sekmesine gidin. Burada yazılım güncellemesine tıklayarak cihazınızı iOS 11’e yükseltebilirsiniz.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir