GenelMakalelerTeknoloji

iOS 11 Nasıl İndirilir?

Apple‘ın mobil cihazlar için tasarladığı iOS işletim sisteminin son sürümü yayınlandı. Birçok kullanıcı ilk günden indirirken bazıları güncellemenin nasıl yapılacağını bilmiyor. Bu sebepten Apple mobil cihaz sahibi birçok kişi, iOS 11 sürümünü henüz kullanmaya başlamadı.

Cihazınızı iOS 11’e güncellemeden önce herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için uygulamanız birkaç aşama var. Bu aşamaları uyguladıktan sonra yeni iOS sürümünü yükleyerek yepyeni özelliklerini keşfetmeye hemen başlayabilirsiniz.

Yedekleme Yapın

iOS sürümünü güncellemeden önce her ihtimale karşı, veri kaybı yaşamamanız için yedek almanız önerilir. Örneğin iCloud’a yedekleme yaparak rehberinizi, ayarlarınızı ve mesajlarınızı güvenceye alabilir ve oluşabilecek bir aksilik sonucu dosyalarınız koruyabilirsiniz. Bunun dışında uygulamalarınız ve oturum açma bilgileriniz için iTunes’u kullanabilirsiniz. iTunes’u açın, cihazınızı seçin ve ‘Yedekle ve Geri Yükle’ seçeneğinin altındaki “şimdi yedekle” seçeneği ile yedek alın.

Cihazı Güçlü Tutun

Güncelleme sırasında cihazınızın pil durumunun iyi olması gerekir. Aksi taktirde telefon güncelleme sırasında kapanabilir ve dolayısı ile güncelleme yarım kalacağı için telefonunuz bir daha açılmayabilir. Bu sebepten bataryanın doluya yakın olması ve hatta mümkünse şarja takılı şekilde güncellemenin başlatılması önerilir. Cihazınız güncelleme yaparken bağlantı kopmaması ve güncellemenin boyutunun büyük olması nedeniyle bir aksilik yaşanmaması için telefonun Wifi‘ye bağlı olması önerilir.

Depolama Alanı Açın

iOS 11 güncellemesi oldukça büyük bir depolama alanı gerektiriyor diyebiliriz. Bu sebepten cihazınızın dahili depolama alanında en az 2 GB kadar boş alan bırakmanız gerekiyor. Bundan dolayı güncelleme işlemine başlamandan önce cihazınızın dahili depolama alanını kontrol etmenizi öneriyoruz.

iPhone’unuz iOS 11’e Hazır

Yedekleme, cihazı wifi’ye bağlama, şarja takma ve depolama alanı ayrıma işlemlerini yaptıktan sonra cihazınız artık iOS 11 güncellemesi için hazır durumda. Sıra güncellemeyi başlatmaya geldi. Güncellemeyi başlatmak için ise, ayarlar’ı açın ve ‘genel’ sekmesine gidin. Burada yazılım güncellemesine tıklayarak cihazınızı iOS 11’e yükseltebilirsiniz.


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı