Bilim Ve Tekno

İnstagram Kullanıcıları Dikkat!!!

İnstagram Kullanıcıları Dikkat!!!

İnstagram dolandırıcıları, hesapları çalmak için yeni bir yöntem geliştirdi. Dolandırıcılar teknolojinin gelişmesi ve, sosyal medya hesaplarının değerlerinin artması ile birlikte yeni teknikler geliştirerek artık çok daha tehlikeli olabiliyor. Kullanıcının telefon numarası, TC. kimlik numarası, banka hesapları… gibi bilgilere ulaşmakta sınır tanımaz hale gelen dolandırıcılar bu yeni yöntemle birçok kullanıcıyı madur etmiş durumda.

Kullanıcıların hesaplarını ele geçiren dolandırıcılar, onlar adına paylaşımlar yaparak, çevresindeki kişilere onun adına maddi ve manevi zararlar verebiliyor. Dolandırıcılar yeni yöntem ile, İnstagram’dan gelmiş gibi gözüken bir mesaj atarak, kullanıcının bilgilerine kolaylıkla ulaşabiliyor.

Dolandırıcıların yeni yöntemi şu şekilde; telefonunuza gelen mesajda, Instagram kullanıcı adınız yer alarak güvenlik şartlarını ihlal ettiğiniz ve bu nedenle Instagram’ın hesabınızı askıya aldığı belirtiliyor. Hesap sahibinin siz olduğunu doğrulamanız için de “aktivasyon bağlantısı” şeklinde size bir link yollanıyor. Bu linke tıkladığınızda hesap bilgileriniz dolandırıcıların eline geçmiş oluyor.

Sonuç olarak; size mesaj göndererek ya da telefondan ulaşarak herhangi bir sosyal medya hesabınıza ilişkin bilgileri paylaşmanızı, ya da “şu linke tıklayın” diyerek sizi bir yerlere yönlendirmeye çalışılan şeyleri dikkate almayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ