Bilim Ve Tekno

İnstagram Güvenlik Şartları İhlal Mesajı

İnstagram Güvenlik Şartları İhlal Mesajı

İnstagram dolandırıcıları, hesapları çalmak için yeni bir yöntem geliştirdi. Dolandırıcılar teknolojinin gelişmesi ve, sosyal medya hesaplarının değerlerinin artması ile birlikte yeni teknikler geliştirerek artık çok daha tehlikeli olabiliyor. Kullanıcının telefon numarası, TC. kimlik numarası, banka hesapları… gibi bilgilere ulaşmakta sınır tanımaz hale gelen dolandırıcılar bu yeni yöntemle birçok kullanıcıyı madur etmiş durumda.

İnstagram Güvenlik Şartları İhlal Mesajı Yalanı

Kullanıcıların hesaplarını ele geçiren dolandırıcılar, onlar adına paylaşımlar yaparak, çevresindeki kişilere onun adına maddi ve manevi zararlar verebiliyor. Dolandırıcılar yeni yöntem ile, İnstagram’dan gelmiş gibi gözüken bir mesaj atarak, kullanıcının bilgilerine kolaylıkla ulaşabiliyor.

Instagram Güvenlik Şartları İhlal Mesajı” yollanıyor. Bu mesajda sizin şartları ihlal ettiğiniz ve hesabınızın kapatılacağı yer alıyor. Dolandırıcıların yeni yöntemi şu şekilde; telefonunuza gelen mesajda, Instagram kullanıcı adınız yer alarak güvenlik şartlarını ihlal ettiğiniz ve bu nedenle Instagram’ın hesabınızı askıya aldığı belirtiliyor. Hesap sahibinin siz olduğunu doğrulamanız için de “aktivasyon bağlantısı” şeklinde size bir link yollanıyor. Bu linke tıkladığınızda hesap bilgileriniz dolandırıcıların eline geçmiş oluyor.

İnstagram Güvenlik Şartları İhlal Mesajı

Sonuç olarak; size mesaj göndererek ya da telefondan ulaşarak herhangi bir sosyal medya hesabınıza ilişkin bilgileri paylaşmanızı, ya da “şu linke tıklayın” diyerek sizi bir yerlere yönlendirmeye çalışılan şeyleri dikkate almayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Fırat Gök dedi ki:

    Bilgilendirme için teşekkürler. !

    1. SerdarCR dedi ki:

      Rica ederiz. İnstagram hesabı çalmak için bazı kişiler kullanıcılara bu şekilde güvenlik şartları ihlali hakkında mesaj yolluyor. Birçok kişi bilmeden bu mesajlardaki linke tıkladığı için hesabını kaybediyor.

BİR YORUM YAZ