GenelHaberMobilTeknoloji

İnstagram Güvenlik Şartları İhlal Mesajı

Google News Abone Ol

İnstagram dolandırıcıları, hesapları çalmak için yeni bir yöntem geliştirdi. Dolandırıcılar teknolojinin gelişmesi ve, sosyal medya hesaplarının değerlerinin artması ile birlikte yeni teknikler geliştirerek artık çok daha tehlikeli olabiliyor. Kullanıcının telefon numarası, TC. kimlik numarası, banka hesapları… gibi bilgilere ulaşmakta sınır tanımaz hale gelen dolandırıcılar bu yeni yöntemle birçok kullanıcıyı madur etmiş durumda.

İnstagram Güvenlik Şartları İhlal Mesajı Yalanı

Kullanıcıların hesaplarını ele geçiren dolandırıcılar, onlar adına paylaşımlar yaparak, çevresindeki kişilere onun adına maddi ve manevi zararlar verebiliyor. Dolandırıcılar yeni yöntem ile, İnstagram’dan gelmiş gibi gözüken bir mesaj atarak, kullanıcının bilgilerine kolaylıkla ulaşabiliyor.

Instagram Güvenlik Şartları İhlal Mesajı” yollanıyor. Bu mesajda sizin şartları ihlal ettiğiniz ve hesabınızın kapatılacağı yer alıyor. Dolandırıcıların yeni yöntemi şu şekilde; telefonunuza gelen mesajda, Instagram kullanıcı adınız yer alarak güvenlik şartlarını ihlal ettiğiniz ve bu nedenle Instagram’ın hesabınızı askıya aldığı belirtiliyor. Hesap sahibinin siz olduğunu doğrulamanız için de “aktivasyon bağlantısı” şeklinde size bir link yollanıyor. Bu linke tıkladığınızda hesap bilgileriniz dolandırıcıların eline geçmiş oluyor.

İnstagram Güvenlik Şartları İhlal Mesajı

Sonuç olarak; size mesaj göndererek ya da telefondan ulaşarak herhangi bir sosyal medya hesabınıza ilişkin bilgileri paylaşmanızı, ya da “şu linke tıklayın” diyerek sizi bir yerlere yönlendirmeye çalışılan şeyleri dikkate almayınız.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

3 Yorum

    1. Rica ederiz. İnstagram hesabı çalmak için bazı kişiler kullanıcılara bu şekilde güvenlik şartları ihlali hakkında mesaj yolluyor. Birçok kişi bilmeden bu mesajlardaki linke tıkladığı için hesabını kaybediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir