GenelHaberTeknoloji

Giyilebilir Teknoloji: Akıllı Şapka

Google tarafından patenti alınarak üretimine başlanan “Akıllı Şapka”, GoPro kameraları ile birlikte kullanılıyor. Ürünün doğru şekilde kullanıldığı taktirde hayat kurtarabileceği söylenirken, görüntüsünden dolayı pek fazla tercih edilmeyeceği de söyleniyor. Söylenilene göre bu akıllı şapka, yine Google tarafından üretilmiş olan Google Glass’tan sonra gelen en son teknoloji ile üretilmiş bir ürün. Google imzalı bu ürün, akıllı giyilebilir teknoloji ailesine dahil son teknoloji bu şapka, GoPro tarzı bir donanıma sahip. GoPro gibi kafaya takılabilen bir aparat ile gelen şapka, gördüğünüz her şeyi kaydedebilme özelliği ile ilgileri üzerine çekiyor.

akıllı şapkaGiyilebilir Teknolojide Son Nokta: Akıllı Şapka

Google, kullanıcılarına patentini aldığı bu ürünüyle fotoğraflar, videolar çekip sosyal medya platformlarına yüklemelerini sağlayabileceklerini iddia ediyor. Söylenilene göre bulundurduğu kamera, kullanıcılara sosyal medya üzerinden canlı yayın yapma özelliği de vermiş olacak. Mikrofon ile ses kaydı da yapabilen Google Akıllı Şapka, acil görsel ve konum paylaşımında da bulunarak acil durumlarda hayat kurtarıcı olarak görev yapabilecek.

Estetik açıdan oldukça vasat olan Google Akıllı Şapka’nın pek rağbet görmeyeceği düşünülüyor. Google Glass gibi bir sonu olması ön görülen Google Akıllı Şapka’nın ne zaman çıkacağı, fiyatı hakkında henüz bir bilgi sızmış değil.

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı