GenelHaberTeknoloji

Galaxy S8, kaç GB RAM ile Gelecek?

Google News Abone Ol

Samsung Galaxy S8 Haberinin Detayları

Samsung‘un 2017 yılına damga vurmasını beklediğimiz amiral gemisi S8‘den haberler sızmaya devam ediyor. Samsung, Galaxy S8 modelinde kaç GB, RAM ve dahili depolama kullanacak? Gelin ben buradayım diyen teknoloji ve tasarıma sahip S8’e yakından bakalım.

samsung galaxy

Not 7 modeliyle birlikte bir çoğumuzu hayal kırıklığına uğratan Samsung S8 modeli ve diğer 2017 modelleri için cömert, üst düzel donanım özelliklerine sahip telefonlarla gelmeyi planlıyor olabilir. Firmadan sızan bilgilere göre Samsung, Galaxy S8‘de 8 GB RAM’ı standart olarak sunacak. Firma, telefonda kullanacağı RAM’leri kendi fabrikasında ve 10 nm teknolojisini kullanarak üreteceği düşünülüyor.

samsung galaxy s8

İşte Samsung Galaxy S8

Yeni amiral gemisinin depolama ortamı için UFS 2.1 flash hafıza kullanılacak.

Daha önce sızan bilgilere göre Samsung Galaxy S8 için 6GB RAM ve 256 GB depolama alanı olacağı rivayet ediliyordu. Yeni telefonun ayrıca Note 7 ile oluşan kötü imajı unutturması da bekleniyor.

Bir rivayete göre de Samsung Galaxy’ S8 modelinin piyasaya 6 inç ekran ile gelebileceği yönünde.

samsung galaxy telefon

Galaxy S8’in standart olarak Exynos 8895 işlemci seti ve 5.1 inç ekran ile piyasaya çıkması bekleniyor.

Cihazda ayrıca Android 7.0’ın yüklü olacağı biliniyor. Ayrıca Samsung telefona, Bixby (erkek) ve Kestra (dişi) isimli yapay zekalı iki dijital asistanını yükleyecek.

Teknoloji sürekli gelişiyor. Kendini teknolojiye adayan bilim insanları arttıkça da hızlı bir şekilde gelişimine devam edecektir. Bu süreç içerisinde en güncel teknoloji haberleri için takipte kalın.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir