GenelHaberTeknoloji

Facebook’tan Yalan Haberlere Karşı Önlem

Yalan Haberlere Önlem Geliyor

En çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformlarından olan Facebook, Almanya’nın seçim sürecine girmesi ile yalan haber paylaşımlarını önlemek için yani adımlar atacağını bildirdi. Almanya’da 36 milyonu aşkın kullanıcıya sahip Facebook, Almanya’nın sayfasına koyduğu açıklamada yalan haberlerin bildirilmesi için “basit bir uygulama” geliştirdiğini bildirdi. Alman siyasetçilerin “popülist siyasi partiler ve yabancı güçlerin” ülkedeki seçimleri Facebook’taki yalan haberlerle manipüle edebileceği uyarısının ardından Facebook’tan önlem geldi. Facebook yaptığı açıklamada, platformumuz da yapılan haberlerin doğruluğu bizim için çok önemlidir dedi ve yanlış haberlere yer verilemez olduğunu vurguladı.

facebook yalan haber

Kullanıcılar yalan bir haber olduğunda şüphelendikleri haberi basit bir raporlama sürecinin ardından Facebook’a bildirecek ve ardından haber yalan is Facebook gereken ilgiyi göstererek haberi yayından kaldıracak. Ayrıca gerçekmiş gibi yalan haber yapan haber sayfalarına, reklam geliri verilmeyecek. Bunun gibi ilginç ve bilgilendirici teknoloji haberleri için bizi takip etmeye devam edin.

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir Yorum

  1. Doğru yönde atılmış bir adım. Uygulamanın ülkemizde de kullanıma girmesi faydalı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı