GenelHaberTeknoloji

Ev Aletlerinden Arabaya

Google News Abone Ol

Dyson Elektrikli Araba Yapacağını söyledi

İngiliz teknoloji grubu Dyson geçtiğimiz günlerde, elektrikli araba üreteceğini açıkladı. Dyson ilk arabasını 2020 yılında satışa çıkaracağını söyledi ve bu araba için 400 mühendis alındı.
Elektrikli ev aletleriyle bilinen Dyson, bundan önceki zamanlarda, 20 yıldır elektrikli batarya teknoloji üzerinde çalışıyoruz,dedi. Tesla, BMW, Aston Martin gibi otomotiv endüstrilerinden işini iyi yapan mühendislerin alındığını belirtti. Dyson yoğun rekabete rağmen kararlı olduğunu ifade etti.

Şirketin kurucusu James Dyson, Yaptığı bir dergi ilanında ”Otomobil işinin kısa sürede şirketin diğer birimlerini geride bırakacağına inanıyoruz.” açıklamasını yaparken, elektrikli araba teknolojisi için 2 milyar sterlin bütçe ayırdıklarını ve geriye kalan 500 milyon pound ise diğer birimler için kullanılacağını belirtti. Dyson, arabaların henüz nerede üretileceğini belirtmedi fakat bu konu da Britanya ve Asya ülkeleri öne çıkıyor. Tedarikçilerle yapılan konuşmanın bitiminde,bu arabanın nerede ve ne zaman yapılacağı belirli olacağını söyledi.

Sergen Kartal

Bodrum/Yalıkavak da yaşıyorum. 30/07/2003 doğumluyum. İlgi alanlarım bilgisayar,teknoloji ve program. Lise 1 öğrencisiyim. Hayalim bilgisayar programcılık ve yazılım. Teknoloji ile ilgili olduğum için bu dalın benim hoşuma gideceğini düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı