Bilim Ve Tekno

Ev Aletlerinden Arabaya

Ev Aletlerinden Arabaya

Dyson Elektrikli Araba Yapacağını söyledi

İngiliz teknoloji grubu Dyson geçtiğimiz günlerde, elektrikli araba üreteceğini açıkladı. Dyson ilk arabasını 2020 yılında satışa çıkaracağını söyledi ve bu araba için 400 mühendis alındı.
Elektrikli ev aletleriyle bilinen Dyson, bundan önceki zamanlarda, 20 yıldır elektrikli batarya teknoloji üzerinde çalışıyoruz,dedi. Tesla, BMW, Aston Martin gibi otomotiv endüstrilerinden işini iyi yapan mühendislerin alındığını belirtti. Dyson yoğun rekabete rağmen kararlı olduğunu ifade etti.

ÜRETİM YERİ BELLİ DEĞİL

Şirketin kurucusu James Dyson, Yaptığı bir dergi ilanında ”Otomobil işinin kısa sürede şirketin diğer birimlerini geride bırakacağına inanıyoruz.” açıklamasını yaparken, elektrikli araba teknolojisi için 2 milyar sterlin bütçe ayırdıklarını ve geriye kalan 500 milyon pound ise diğer birimler için kullanılacağını belirtti. Dyson, arabaların henüz nerede üretileceğini belirtmedi fakat bu konu da Britanya ve Asya ülkeleri öne çıkıyor. Tedarikçilerle yapılan konuşmanın bitiminde,bu arabanın nerede ve ne zaman yapılacağı belirli olacağını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ