Bilim Ve Tekno

Enes Batur’dan Altın Kelebek Ödülü Alındı

Enes Batur’dan Altın Kelebek Ödülü Alındı

44. Altın Kelebek Ödülleri’nin bu yıl ilk kez açılmış olan “En İyi Youtuber” kategorisinde ödüle layık görülen Enes Batur’a verilen ödül geri alındı.

Ödül Canlı Yayında Verilmişti

Canlı yayında sahiplerine takdim edilen ödülün sahibi Enes Batur görüldükten sonra yapılan eleştirilerin ardı arkası kesilmemişti. “En İyi Youtuber” ödülüne layık görülen Enes Batur‘un ödülü, Hürriyet‘in yaptığı habere göre geri alındı.

Videolarında “çocuklara uygun olmayan davranışlarda bulunması” gerekçesi ile Enes Batur’un ödülünün geri alınması görülürken, birçok kişi tarafından verilen ödülün geri alınmasının gerçekten büyük bir ayıp olduğunu açık bir şekilde dile getirildi.

Her ne kadar oylama ile ödül sahibini bulmuş olsa da jürinin ödülü taktim etmeden önce videoları ve Enes Batur’u araştırmış olması gerektiği, görevini yerine getirememesi eleştiriye açık bir durum. Eğer böyle bir durum söz konusu ise verilen ödülün geri alınması yerine, ödülün Enes Batur’a hiç verilmemesi daha doğru olurdu. Ödülü geri almak gerçekten de büyük bir ayıp çünkü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ