GenelHaberTeknoloji

Enes Batur’dan Altın Kelebek Ödülü Alındı

Google News Abone Ol

44. Altın Kelebek Ödülleri’nin bu yıl ilk kez açılmış olan “En İyi Youtuber” kategorisinde ödüle layık görülen Enes Batur’a verilen ödül geri alındı.

Ödül Canlı Yayında Verilmişti

Canlı yayında sahiplerine takdim edilen ödülün sahibi Enes Batur görüldükten sonra yapılan eleştirilerin ardı arkası kesilmemişti. “En İyi Youtuber” ödülüne layık görülen Enes Batur‘un ödülü, Hürriyet‘in yaptığı habere göre geri alındı.

Videolarında “çocuklara uygun olmayan davranışlarda bulunması” gerekçesi ile Enes Batur’un ödülünün geri alınması görülürken, birçok kişi tarafından verilen ödülün geri alınmasının gerçekten büyük bir ayıp olduğunu açık bir şekilde dile getirildi.

Her ne kadar oylama ile ödül sahibini bulmuş olsa da jürinin ödülü taktim etmeden önce videoları ve Enes Batur’u araştırmış olması gerektiği, görevini yerine getirememesi eleştiriye açık bir durum. Eğer böyle bir durum söz konusu ise verilen ödülün geri alınması yerine, ödülün Enes Batur’a hiç verilmemesi daha doğru olurdu. Ödülü geri almak gerçekten de büyük bir ayıp çünkü.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir