GenelHaberTeknoloji

Dünyanın En İnce Dizüstü Bilgisayarı

Google News Abone Ol

Acer’ın Swift serisi yeni ultra ince dizüstü bilgisayarları, birçok kişinin hayatını kolaylaştıracağa benziyor. İşi ve daha birçok neden için, ince dizüstü bilgisayar tercih eden birçok kişiyi sevindirecek olan bu haber.

Acer Swift 7 – Uzun Pil Ömrü

Swift 7 yalnızca 1.1 kg ağırlığı ve 9.98 mm kalınlığında olması ona, dünyanın 1 cm’den ince olan ilk dizüstü bilgisayarı olma özelliğini kazandırıyor. Siyah ve altın rengi tonlarındaki tasarımı dayanıklı, tümüyle alüminyum tek parça gövdesine zarafet katarken, güçlü Corning® Gorilla® Glass mikro çerçeveli 13.3 inç Full HD IPS ekranına sahip bilgisayara, çizilmeye karşı direnç kazandırıyor. 9 saate kadar çalışabilmesi, seyahat edenlerin ve sürekli hareket halinde olması gerekenler için oldukça kolaylık sağlayacağı anlamına geliyor.

7. Nesil Intel Core i5 işlemci, hızlı 256 GB SSD ve 8 GB’a kadar bellek ile üstün bir performans sağlarken aynı zamanda da en son kablosuz teknolojisi (MU-MIMO ile 2×2 802.11ac) ile güvenilir ve üç kata kadar daha hızlı bağlantılar sağlıyor Hızlı veri aktarımı, harici bir ekrana bağlanma ve bilgisayarın şarj edilmesi için iki USB 3.1 Type-C bağlantı noktası eklenmiş. HDR (Yüksek Dinamik Aralıklı) görüntüleme desteğine sahip bir HD web kamerası net, parlak ve detaylı görseller sunabiliyor.

Acer Swift 7 – Fiyatı Ve Özellikleri

17.95 mm kalınlığında ve 1.5 kg ağırlığında olan Swift 3’ün ince ve hafif tasarımı dayanıklı bir fırçalanmış alüminyum kasası ile birlikte oldukça hoş bir görüntüye sahip oluyor. 12 saate kadar dayanabilen pil ömrü ile beraber, kullanıcısına üstün bir verimlilik ve performans sunuyor. Swift 3 modelleri 6. veya 7. nesil Intel Core işlemciler, 14 inç HD veya Full HD IPS parlama yapmayan ekranlar, hızlı 512GB SSD’ler, 8GB’a kadar bellek ve hızlı ve güvenilir internet bağlantısı için 2×2 MU-MIMO 802.11ac kablosuz teknolojilerini kullanıyor. Dahili bir parmak izi tarayıcısı gibi birçok özelliğe sahip olan Acer Swift 7, 4449 TL’den/ Acer Swift 3, 3099TL’den başlayan fiyatlar ile mağazalardaki yerini alacak.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir