Bilim Ve Tekno

Doğal Vücut Bakımı İçin Neler Kullanılır?

Doğal Vücut Bakımı İçin Neler Kullanılır?

Vücudu temizlerken, ya da bakım yaparken kullanılan ürünlerin içinde; paraben, sülfat, ftalat, glüten gibi birçok zararlı kimyasal bulunur. Yaz ya da kış fark etmeden kullanılan bu ürünlerin içinde bulunan zararlı kimyasallar sağlığı olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Özellikle alerjisi olanlar için oldukça tehlikeli olabilen bu kimyasalların yanı sıra, günümüzde az bilinen fakat kullanıldığında birçok bakım ürünü kadar etki gösterebilen doğal ürünler bulunmaktadır. Sağlığa zararlı olabilmesi durumuna karşın cilt ve vücut bakımı için kullanılan ürünlerin seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Vücudu temizlerken ya da bakımını yaparken kullanılan kimyasalların sağlığa zarar verebileceği gibi doğayı da önemli ölçüde kirlettiğini unutmamak gerekir.

Vücut bakımında ve temizliğinde kullanılan doğal ürünlerin sağlığı herhangi bir şekilde tehlikeye atmadığını ve de doğaya zarar vermediğini göz önünde bulundurursak, doğal ürünlerin tercih edilmesi gerektiğinin önemini de önemli ölçüde kavramış oluruz. Şimdi gelin vücudu temizlerken ve bakım yaparken kullanılabilecek doğal ürünleri yakından inceleyelim.

Organik Peelingler

Ölü derilerin atılmasını ve cildin kendini yenilenmesini sağlarken temizliğini de gerçekleştiren peelingler, içerisinde bulundurduğu besleyici ve koruyucu maddeler ile cildi derinlemesine besleyerek bakımın büyük bir kısmını yapmış olur. Özellikle jojoba tohumu, cildin nemini geri kazanmasına ve ölü derilerin atılmasına önemli ölçüde katkı sağlamaktadır. Papaya ise, vücudun gözeneklerine işleyerek önemli ölçüde temizlik sağlayarak daha sağlıklı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Organik Kremler

Özellikle soğuk havalarda zarar gören vücudun nemini yeniden kazanmasına doğrundan etki ederek, cildin sağlığını yeniden kazanmasına yardımcı olur. Doğal olarak shea ağacı yağı cildi yumuşatır; sarı papatya özü ise rahatlatıcı ve koruyucu bir etki yaratır.

Organik Yağlar

Vücudun rahatlaması ve üzerinde oluşan stresi atması için organik yağları kullanmak oldukça iyi bir seçim olacaktır. Organik yağlardan; jojoba, kuşburnu, moringa, çay gibi bitki ve ağaçlardan elde edilen özler, çeşitli rahatlatıcı ve besleyici özelliklere sahip olması ile birlikte tercih edilebilecek en ideal seçeneklerden birkaçıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ