Bilim Ve Tekno

Deep Web

Deep Web

Yani diğer adıyla “Derin Web ” yasal olmayan bir internet sitesidir. Nasıl ve kim tarafından kurulduğuna  dair yazılı bir belge yoktur.

Deep Web Nedir ?

Deep Web’i  “sanal market” olarak düşünebiliriz. Paralı asker, uyuşturucu satıcılığı, silah satıcılığı, pornografik filmlerle karşılaşabileceğiniz bir sitedir. Fakat Deep Web diğer arama motorları gibi önünüze içerik sunamaz. Araşrıp bulmanız gerekir. Bu marketin para birimi Bitcoindir. Bitcoin şu anda kullanılan sanal paradır ve Satoshi Nakamato tarafından ortaya çıkarılmıştır. Bir Bitcoin’in Türk parası olarak  yaklaşık askari ücrete yakındır. Ayrıca bu marketde tamamen anonimsiniz. Yani başka bir kullanıcının Ip adresi sizin oluyor ama şöyle bir sorun var ki sizin Ip adresinizi de bir başkası kullanıyor .

Deep Webe Nasıl Girilir ? 

Tor yani (The Onion Routing) kullanıcıların gerçek kimliklerini gizleyerek sayfaya erişim imkanı sunan bir yazılımdır. Daha sonra bir kaç denemeden ve sorudan sonra siteye ulaşabilirsiniz.

Gerçekten Güvendemisiniz?

Öncelikle Türkiye ‘de Deep Web kullanıcısı olduğunuz için  polisin peşinize düşmesi gibi bir olay söz konusu dahil değildir. Daha Türkiye’nin Siber Güçlerle Savaşma bölümü dahi yok. Ama alışveriş yapmaya kalkarsanız , beyaz kağıtdaki siyah nokta gibi kendinizi belli edersiniz.

Deep Web Kaç Seviyeden Oluşuyor?

Gizli olarak 10 seviyefen oluştuğunu ve kimseye erişim hakkı verilmediği söyleniyor. Ama nasıl oluyorsa bunu söyleyen insanlar 10 seviyeyide anlatabiliyor. Zaten gizli olsa bize erişebilirlik sunmazlardı.

Şunu söylemeliyim ki bu sitelere girmeniz sizin için büyük bir sorun olabilir. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ