CanlılarGenelGenel Kültür TestleriTestler

Canlıların Özellikleri

Canlıları ne kadar tanıyorsun? Hayvanlarla aran nasıl? Cevapları öğrenmek için testi çözebilirsiniz. Hazır olduğunuzda başlayabilirsiniz.

Suda yaşayan tek hücreli canlı nedir?

Correct! Wrong!

Hem karada hem suda yaşayan canlılara ne ad verilir?

Correct! Wrong!

Sıtma mikrobunu taşıyan canlı hangisidir?

Correct! Wrong!

Kalkan Balığının Yavrusuna Ne Ad Verilir?

Correct! Wrong!

Vücuduna Orantılı En Küçük Kafalı Kuş Hangisidir?

Correct! Wrong!

Tavşanın Yavrusuna Ne Ad Verilir?

Correct! Wrong!

Fok Balığının Diğer Adı Nedir?

Correct! Wrong!

Canlıların Özellikleri (Test)
Daha fazla okumalısın
Çok yanlış yapmışsın. Görünüşe göre daha fazla çalışmalı ve çok daha fazla okumalısın. Ümidini yitirme sakın. Sorular oldukça zordu.
Oldukça iyi
Çok iyi bir sonuç olduğunu söylemeliyiz. Bu sorulara göre oldukça fazla doğrun var. Böyle devam et yolun sonu aydınlık 🙂
Harika
İnanılmaz... Bu kadar doğru yapman, üstelik bu sorular ile. Gözlerimiz kamaştı doğrusu. Böyle devam etmelisin. Çalışmanın karşılığı elbet bir gün gelecektir.

Share your Results:

Etiketler

Soru Cevap banner

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı