BilimGenelHaberSağlıkTeknoloji

Biyomühendislik Ürünü Robotik Bacak Üretildi

Lucy Dodd adında 19 yaşındaki genç kız, omurilik sorunları sebebi ile yürüme engeline sahipti. Yürümesi neredeyse imkansız olan genç kız için seferber olundu ve bu seferberlik sonucunda genç kız için 80.000 Pound para toplandı. toplanan para ile genç kıza bir çift robotik bacak yapıldı.

Arteriovenöz Malformasyon (AVM) Hastasıydı

Arteriovenöz Malformasyon (AVM) hastası olan genç kız, biyomühendislik harikası bir çift bacak yapılması ile birlikte artık yürüyebilir hale geldi. Şuanda Lucy Dodd, Amerika’da 80.000 £’luk dış iskelet kullanan 24 kişiden yalnızca biri.

Kaynak: BBC

Etiketler

Soru Cevap banner

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı