Bilim Ve Tekno

Bill Gates İflas Etti

Bill Gates İflas Etti

Amerika‘nın teknoloji devi Microsoft‘un kurucusu olan Bill Gates‘in, pil teknolojilerini geliştirmek için kurduğu şirketi iflas etti. Oldukça iddialı çalışmalar yürütmekte olan Aquion adındaki şirketin, yatırımın yetersizliği sebebinden iflas ettiği resmen açıklandı.

Bill Gates İflas Etti

Akıllı telefonlarının oldukça yüksek performans vermesi ile beraber artan pil sorununu gidermek amacı ile birçok teknoloji devi bu sektöre yöneldi. Özellikle yeni araştırmalar ile en fazla performansı verecek pili üretmek için gerekli araştırmalar oldukça fazla sermayeler tüketiyor.

Pil geliştirmek için bu sektöre yönelen teknoloji devlerinden biri olan Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, ürün yelpazesi ve pazar payındaki genişliğini ön görerek pil geliştirme çalışmalarına büyük yatırımlar yapmasına rağmen, Aquion isimli şirketi uzun süredir gelişmiş pil teknolojileri üzerinde çalışmalar yürüttü. 190 milyon dolardan fala yatırım alan ve pil teknolojisinde önemli gelişmelere imza atması beklenen şirket iflas ettiğini açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ