BilimGenelHaber

Bilim İnsanları Uyardı, Dünyanın Sonu Yaklaşıyor

Bilim İnsanları Uyardı

Amerikan ve İngiliz bilim insanları dünyanın sonunun yakın olduğuna dair uyarıda bulundu. ABD‘nin Ulusal Bilimler Akademisi‘nin hazırladığı raporda, dünyadaki yaşamın her geçen gün kötüye gittiği, gezegendeki insanlar ve diğer memeliler için yaşama el verişli olan bu ortamın yakında yok olacağı yer alıyor.

Dünyanın Sonu Yaklaşıyor

Dünyaca ünlü girişimci Elon Musk‘ın yıllardır üzerinde çalıştığı Mars’a koloni kurma fikri üzerinde çalışmanın hiç de anlamsız olmadığını yayınlanan raporda net bir şekilde görebiliyoruz. Ayrıntılı bir şekilde Sputnik’te yapılan habere göre dünyada her geçen yıl enerji tüketimi artıyor ve bunun önüne geçilmemesi durumunda dünyanın sonunun yakın olduğu belirtiliyor.

Sebebinin iklim değişikliğine neden olacağını belirten araştırma sorumluları, zamanla atmosfere çok fazla zararlı gaz yayılacağı ve bu gazların bir süre sonra sera etkisi yapacağını iddia ediyor. Uzmanlar, 2100 yılında insan nüfusunun bu sebeple oldukça azalacağını söylüyor ve bu azalmanın 2200-2400 yıllarında oluşacak olan ortamın önüne geçemeyeceğini ekliyor.

Bilim insanları, yapay zeka, küresel ısınma, nükleer kış, (hızla yayılan salgın hastalıklarının yol açabileceği) pandemi, veya Dünya’ya bir asteroidin çarpma ihtimalini de göz önünde bulundurarak “Dünyanın Sonu Geliyor.” ifadesinin hiç de yanlış olmadığını düşünüyor.

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı