Bilim Ve Tekno

Bilim Adamları Yapay Beyin Üretti

Bilim Adamları Yapay Beyin Üretti

Amerikalı bilim insanları, laboratuvar ortamında kök hücrelerden oluşan ve çalışan beyin üretmeyi amaçladıkları çalışmada başarılı sonuç elde etti. Araştırma sorumlularının aktarmış oldukları bilgilere göre, deney sonucunda yapay olan beyni çalıştırmayı başardılar.

Kök Hücrelerden Üretilen Yapay Beyinler

Daily Mail‘de yer alan habere göre, kök hücreler kullanılarak petri kabında üretilen beyinler, otizm ve epilepsi gibi nörolojik hastalıkların incelenmesinde ve araştırılmasında kolaylık sağlayacak.

Harvard Üniversitesi ve Stanford Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından yürütülen bu çalışma, Ulusal Sağlık Enstitülerince finanse edildi ve Nature dergisinde yayınlandı.

Oldukça hayret ve bir o kadar da heyecan uyandıran bu bilimsel çalışmanın ilerde birçok nörolojik hastalığın tanısında ve teşhisinde kolaylık sağlayacak ve yapılan araştırmalara kolaylık sağlayarak tedavilerinin de bir o kadar hızlı bulunacağı tahmin ediliyor. Bilim insanları bu çalışmayı, Frankenstein’a doğru atılmış bir adım olarak nitelendiriyor. Bilim insanları İlerleyen zamanlarda, laboratuvar ortamında tüm insan vücudunu üretebileceklerine inanıyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ