GenelHaberTeknoloji

Bebeklerinin Adını “Bitcoin” Koydular

Google News Abone Ol

Bir Bitcoin Vakası Daha

Bitcoin çılgınlığı devam ediyor. Günden güne değeri artan sanal para birimi ile ilgili bir ilk daha gerçekleşti. Geçenlerde dünyaya yeni gözlerini açan bir bebeğe, bitcoin ismi verildi.

An itibari ile 16 bin doları deviren sanal para birimi, adeta borsanın altını üstüne getiriyor. Ancak bu sefer gündeme farklı bir olayla bomba gibi düştü. Kırımlı bir aile yeni doğan bebeklerine bitcoin ismini vererek bir ilke imza attı.

Yapılan açıklamalarda Kırım’da yaşayan ve bitcoin sayesinde deyimi yerindeyse zengin olan Oleg, sağlıklı bir şekilde dünyaya gelen erkek evladına Bitcoin ismini koymayı uygun gördü.

31 yaşındaki Oleg’e böyle bir şeyi neden yaptığı sorulduğunda, “Oğlumun ismini Bitcoin koyarak, kripto para endüstrisini desteklemek istedim.” şeklinde açıklama yaptığı öğrenildi.

Sanal para sayesinde büyük bir maddi servet kazanan Olegovic ailesibir kripto para birimi olan Dasha , kız evlatları olması halinde başka bir kripto para birimi olan Dasha koymayı düşündüklerini açıkladı. Bununla beraber şayet yine bir erkek evlat sahibi olursa, onun da adını bitcoinin önde gelen duayeni olan Satoshi‘nin ismini vereceğini belirtti.

En son haberler, yeni doğan Bitcoin isimli bebeğin 3 kilogram ağırlığında ve sağlıklı olduğu yönünde.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir