GenelHaberTeknoloji

Bebeklerinin Adını “Bitcoin” Koydular!

Bir Bitcoin Vakası Daha

Bitcoin çılgınlığı devam ediyor. Günden güne değeri artan sanal para birimi ile ilgili bir ilk daha gerçekleşti. Geçenlerde dünyaya yeni gözlerini açan bir bebeğe, bitcoin ismi verildi.

An itibari ile 16 bin doları deviren sanal para birimi, adeta borsanın altını üstüne getiriyor. Ancak bu sefer gündeme farklı bir olayla bomba gibi düştü. Kırımlı bir aile yeni doğan bebeklerine bitcoin ismini vererek bir ilke imza attı.

Yapılan açıklamalarda Kırım’da yaşayan ve bitcoin sayesinde deyimi yerindeyse zengin olan Oleg, sağlık bir şekilde dünyaya gelen erkek evladına Bitcoin ismini koymayı uygun gördü.

31 yaşındaki Oleg’e böyle bir şeyi neden yaptığı sorulduğunda, “Oğlumun ismini Bitcoin koyarak, kripto para endüstrisini desteklemek istedim.” şeklinde açıklama yaptığı öğrenildi.

Sanal para sayesinde büyük bir maddi servet kazanan Olegovic ailesibir kripto para birimi olan Dasha , kız evlatları olması halinde başka bir kripto para birimi olan Dasha koymayı düşündüklerini açıkladı. Bununla beraber şayet yine bir erkek evlat sahibi olursa, onun da adını bitcoinin önde gelen duayeni olan Satoshi‘nin ismini vereceğini belirtti.

En son haberler, yeni doğan Bitcoin isimli bebeğin 3 kilogram ağırlığında ve sağlıklı olduğu yönünde.

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı