GenelHaberTeknoloji

Ayyıldız Tim, Canlı Yayında ABD Devlet Sitesini Hackledi

Ülkemizin siber alemde hatır sayılır yeri olan Ayyıldız Tim, YouTube‘de canlı yayın açarak biraz önce yayında Kaliforniya eyaletinin devlet sitesini hackledi.

Ayyıldız Tim Amerika Devlet Sitesini Hackledi

Oldukça iyi korunan sitelerin güvenlik duvarlarını adeta çerez gibi aradan çıkaran Ayyıldız Tim ekibi, son zamanlarda Dolar’ın gidişatına belki bir tepki amaçlı olarak ABD’nin Kaliforniya eyaletinin devlet sitesini hackledi. Bu saldırısını canlı yayın açarak, YouTube aracılığı ile takipçileri ile paylaştı. Fazla detay vermeyen ekip, karşılıklı siber saldırıların gerçek zamanlı olarak devam ettiğini de yaptığı açıklamasına eklemeden geçmedi. Canlı yayın videosunu burada paylaşmıştık ancak olaydan saatler sonra video, YouTube tarafından yayından kaldırıldı.

Hacklenen sitenin adresi: www.ospd.ca.gov

Etiketler

Soru Cevap banner

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı