GenelHaberMobilTeknoloji

Asus ZenFone AR Dikkat Çekti!

Asus ZenFone AR Teknolojisi Geliyor

Asus ZenFone AR Çok Beğenildi! Gelin Yeni Asus‘u Birlikte İnceleyelim.

Tayvanlı üretici, çift kamera ve optik zum ile donatılmış bir ZenFone 3 versiyonunu daha tanıttı. ZenFone AR olarak adlandırılan yeni özelikle Google’ın gelişmiş özelliklerini de barındırıyor.

ZenFone AR, Tango ve Daydream VR‘yi destekleyen en önemli cihazlardan birisi. Üstelik 8 GB RAM’a sahip ilk akıllı telefon olmayı başaran cihaz, üst seviye Tango telefonu olarak karşımıza çıkıyor.

Asus ZenFone AR Çok Şık Görünüyor

Belirtildiği gibi, ZenFone AR kişisel kullanımlar için çok uygun değil ve ticari olarak piyasaya sürülebilir. Tango uyumlu olacak akıllı telefon daha önce piyasaya sunulan Phab 2 Pro’dan farklı. ZenFone AR, çok daha şık görünümlü, elde daha kolay tutulabilir yapıda ve ergonomik.

Asus ZenFone AR

Asus ZenFone AR Tasarımı Nasıl?

Telefon tüm çevresini saran metal bir çerçeveye sahip. Ayrıca arka kısmında tutmayı ve kavramayı kolaylaştıran deri desteği ile birlikte hem daha kullanışlı hem de daha hoş bir görüntü yakalanmış. Arka bölümde 23MP’lik bir kameranın yanı sıra Tango uygulamalarını çalıştırmak için gereken optik donanıma yer verilmiş. Tango modülü de olarak tanımlanabilecek bu donanım telefonun arka bölümünü zenginleştirmiş.

Tango dışında ZenFone AR, Google‘ın mobil cihazlar için sanal gerçeklik platformu olan Daydream VR’yi de destekliyor. Bu nedenle, Daydream View ve diğer Daydream kulaklıklar ile uyumluluk sağlaması ile çok daha pratik bir yapıda ve donanım konusunda yaşanacak sorunları da ortadan kaldırıyor.

Siz de Asus ZenFone AR hakkındaki görüşlerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz. Ayrıca yeni çıkacak olan cep telefonu Honor 6X ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz. En güncel teknoloji haberleri için bizi takip etmeyi unutmayın.

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

2 Yorum

  1. Zenfone AR dikkat çeken modellerin başında geliyor.Son dönemlerde insanlar bu markaya neden daha fazla önem veriyor bu yazıyla rahatlıkla görülebilir..Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı