GenelHaberTeknoloji

Apple Mühendisi Kızı Yüzünden İşten Kovuldu

Google News Abone Ol

Apple’da çalışan bir mühendis, kızının Iphone X tanıtılmadan önce sosyal medya da paylaşım yapmasıyla beraber işten atıldı.

Brooke Peterson , bu olay hakkında ”masum bir hata” dedi. Peterson, Apple kampüsünde buluşmada Iphone X’in videosunu çekip youtube da yayınlamıştır. Telif hakkı dolayısıyla videonun Apple’a ulaşması Apple mühendisi işten atılmıştır. Teknoloji haber siteleri, blogcular ve izleyenler’in fark etmesinin ardından video birçok sosyal medyada paylaşıldı.
Peterson, Apple kendisinden çektiği videoyu kaldırmasını istedi fakat video paylaşarak birçok kişinin eline geçti ve bu nedenle de babasının kovulduğunu dile getirdi.

Apple Kodları Açığa Çıktı

Buluşmada çekilen video da Iphone X‘in görüntüleri dışında Apple personellerine ait kodlar ve Piyasaya
sürülmemiş Apple cihazların kod isimleri de ortaya çıktı.

Peterson,”Apple gibi büyük bir şirkette ne kadar iyi olursanız olun kurallara uymadığınız sürece kovulursunuz,Apple babamı gerçekten çok severdi buna rağmen kovdular ” dedi. Baba Peterson, mühendislik dışında dört yılda radyo frekans işi yapmıştır.

Sergen Kartal

Bodrum/Yalıkavak da yaşıyorum. 30/07/2003 doğumluyum. İlgi alanlarım bilgisayar,teknoloji ve program. Lise 1 öğrencisiyim. Hayalim bilgisayar programcılık ve yazılım. Teknoloji ile ilgili olduğum için bu dalın benim hoşuma gideceğini düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir