GenelHaberMobilTeknoloji

Android Telefonlar Virüslü Geliyor

Android tabanlı telefonların çoğunun, fabrika çıkışlı olarak virüslü geldiği tespit edildi. Dünyanın en önde gelen işletim sistemlerinden Android’in büyük bir tehlike arz ettiği açıklandı. Birçok kullanıcıyı ilgilendiren bu tehlike hiç de küçümsenecek bir seviyede değil. Telefonu alıp internete bile girmeyen kullanıcısı için büyük tehlike arz eden birçok telefon şuanda piyasada. Bu araştırmaCheckpoint” isimli güvenlik firmasının raporu birlikte açıklandı. Firma yayınladığı raporda olayı ayrıntılı şekilde anlatırken, kullanıcıların cihazlara virüs bulaştırmış olma ihtimaline değinmiyor.

Birçok Android Telefonda Virüs Var

Dünyanın önde gelen teknoloji firmaları olan, Samsung, LG, Xiaomi, Asus, Nexus, Oppo, ve Lenovo telefon üreticilerine ait cihazların dahi, fabrika çıkışlı olarak virüslü geldiği söyleniyor. Yani uzun lafın kısası; bilinen ve tanınan markalardan olsa da virüs telefonda fabrika çıkışlı yüklü olarak geliyor. Ayrıca bu uzun listede satış rekorları kırmakta olan, Galaxy S7 de yer alıyor.

Checkpoint isimli güvenlik firması tarafından yayınlanan raporda, Android kullanıcılarının kişisel bilgilerinin tehlikede olabileceğini de anlatıyor. Rapor biraz daha incelendiğinde üretici firmaların da virüsten haberi olmadığı ortaya çıkıyor. Aktarılanlara göre fabrika çalışanlarından bazılarının, Loki ismindeki virüsü ürünü paketleme sırasında cihazlara yüklediği tahmin ediliyor.


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı